Proces Bitfinex/Tether zakończy się w ciągu najbliższych tygodni | Wiadomości | CrypS.

Proces Bitfinex/Tether zakończy się w ciągu najbliższych tygodni

Redakcja
bitfinex i tether

Kancelaria Prokuratora Generalnego Nowego Jorku (Office of the New York Attorney General, OAG) wystąpiła z wnioskiem o przedłużenie terminu dla iFinex Inc – spółki macierzystej zarówno giełdy Bitfinex, jak i emitenta stabilnych monet Tether – na przedstawienie dokumentów wymaganych w toczącej się sprawie.

W dniu 9 grudnia 2020 r. OAG zwróciła się do Joela Cohena z wnioskiem o przesunięcie terminu do 15 stycznia 2020 r. – prawdopodobnie jest to literówka, a w rzeczywistości chodziło o ten sam termin w 2021 roku

Wniosek ten został złożony po wirtualnym przesłuchaniu w dniu 17 września. Zakończyło się ono przedłużeniem terminu, w jakim Ifinex ma przygotować dokumenty związane z transakcjami biznesowymi pomiędzy Bitfinexem a Tether w kwietniu 2019 roku. W tym czasie OAG oskarżyła Ifinex o pomieszanie funduszy pomiędzy tymi dwiema spółkami. Cele miało być pokrycie 850 milionów dolarów, które Bitfinex stracił korzystając z usług Crypto Capital.

OAG zapewnia, że od czasu przesłuchania w dniu 17 września, Ifinex współpracował przy opracowywaniu wymaganych dokumentów. Kancelaria przewiduje, że proces zostanie “sfinalizowany w najbliższych tygodniach”.

Pomimo kontrowersji Tether notuje rekordy

Pomimo utrzymujących się kontrowersji, USDT odnotował kolejny rekordowy rok pod względem adopcji. Najpopularniejszy stablecoin rozszerzył swoją działalność w sieciach Omni, Ethereum, Eos, Algorand, Liquid i Solana.

Według CoinMarketCap, kapitalizacja Tethera wzrosła w tym roku o 382%. Na początku stycznia wynosiła jeszcze 4,1 mld dolarów, a dziś jest to prawie 20 mln. Wygląda na to, że oświadczenie Tethera z maja 2019 roku wcale nie zahamowało popytu na tą monetę.

Względna dominacja wolumenu Tethera nad BTC również wzrosła do 65,5%, w porównaniu do 16,2% na początku roku. USDT stanowi obecnie 38% łącznego wolumenu wszystkich kryptowalut.

bitfinex i tetherreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.