Prezydent Tanzanii domaga się gotowości do przyjęcia kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Tanzanii domaga się gotowości do przyjęcia kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Prezydent Tanzanii domaga się gotowości do przyjęcia kryptowalut

Wiele wskazuje na to, że Tanzania jest kolejną wschodzącą gospodarką, która wyraża gotowość przyjęcia bitcoina i aktywów kryptowalutowych. 14 czerwca prezydent Tanzanii Samia Suluhu Hassan wezwała bank centralny tego kraju do rozpoczęcia badań nad aktywami kryptowalutowymi. Hassan podkreśliła rosnący wpływ aktywów cyfrowych na globalne finanse.

Prezydent zwróciła uwagę na brak przyjęcia i rozwoju kryptowalut w regionie Afryki Wschodniej. – W całym regionie, w tym w Tanzanii, żaden kraj nie przyjął i nie korzysta z tych możliwości. Apeluję do banku centralnego o rozpoczęcie prac dotyczących rozwoju tej branży. Bank centralny powinien być gotowy na zmiany i nie dać się zaskoczyć bez przygotowania – powiedziała.

Komentarze Hassan pojawiają się krótko po apelach i działaniach polityków krajów Ameryki Łacińskiej, którzy naciskają na coraz większą akceptację kryptowalut. Liderem w tym zakresie jest obecnie Salwador, który niedawno uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Afryka od pewnego czasu  jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków kryptowalutowych, jednak ustawodawcy afrykańskich krajów nie palą się do uznawania cyfrowych aktywów za istotną część gospodarki.

Nigeria największym rynkiem w Afryce

Według danych opublikowanych przez Useful Tulips, Afryka Subsaharyjska jest drugim co do wielkości regionem pod względem obrotu P2P za Ameryką Północną, reprezentując wartość około 16,5 mln USD tygodniowo. Nigeria reprezentuje połowę obrotu w całym regionie, plasując się za Stanami Zjednoczonymi jako drugi największy kraj w bitcoinowym obrocie P2P z cotygodniowym wolumenem obrotu na poziomie 8,5 mln USD. Kenia jest drugim co do wielkości rynkiem P2P w Afryce z wartością ponad 3 mln USD tygodniowo, a kolejne miejsce zajmują Ghana z (2 mln USD) i RPA (1,6 mln USD). Tanzania zajmuje siódme miejsce w regionie z obrotem o wartości blisko 90 000 USD w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Prezydent Tanzanii domaga się gotowości do przyjęcia kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.