Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

Anna Sutowicz
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele doradził inwestorom BTC, aby nie przejmowali się notowaniami. Według niego, inwestycje w BTC wzrosną „niezmiernie” po zakończeniu bessowego cyklu.

Ci, którzy śledzą wydarzenia w świecie krypto, pamiętają, że Salwador pod rządami prezydenta Nayiba Bukele stał się pierwszym krajem, który zalegalizował BTC i uczynił go prawnym środkiem płatniczym. Przyjazny bitcoinom Bukele poprosił na Twitterze swoich obserwujących zainteresowanych inwestycjami w BTC, aby zapomnieli o wykresach i zbadali inne rzeczy:

Widzę, że niektórzy ludzie martwią się lub niepokoją ceną rynkową bitcoina. Moja rada: przestań patrzeć na wykresy i ciesz się życiem. Jeśli zainwestowałeś w BTC, Twoja inwestycja jest bezpieczna, jej wartość po bessie gwałtownie wzrośnie. Najważniejsza jest cierpliwość.

Rada Prezydenta Salwadoru spotkała się z odpowiedzią naczelnego krytyka BTC Petera Schiffa:

Jak można powiedzieć, że inwestycje Bitcoin są bezpieczne, skoro straciły już 75% swojej wartości rynkowej? Nie masz pojęcia, jak nisko spadnie cena na tym rynku bessy i czy notowania wrócą do obecnego poziomu.

Wcześniej Schiff powiedział, że upadek rynku kryptowalut jest dobry dla gospodarki i nawet jeżeli zasoby cyfrowe mają przyszłość, BTC nigdy nie będzie jej częścią.

Chivo jest niewiarygodne?

Po upadku rynku kryptowalut kilku użytkowników salwadorskiego portfela rządowego Chivo stanęło dodatkowo przed niemożnością wypłacenia swoich środków. Według nich, wcześniej nie było problemów z wypłatą bitcoinów z portfela państwowego, ale teraz podczas próby wypłaty środków pojawia się komunikat o błędzie. Jak powiedział Andres Pineda, skarbnik Banco Cuscatlan:

Chivo jest absolutnie niewiarygodne. Każdego dnia słyszymy coraz więcej historii o oszustwach i kradzieżach z portfela publicznego. Moje konto zostało zhakowane około miesiąc temu, a teraz nie mogę się nawet zalogować, aby sprawdzić, czy moje fundusze nadal tam są.

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy Salwadoru narzekali na utratę środków zgromadzonych w portfelach Chivo. Nazwa portfela Chivo ma nawiązywać do slangowego określenia na coś fajnego i cool, z czym można się spotkać w Salwadorze.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.