Prezes Soros Fund: kryptowaluty tu zostaną | Wiadomości | CrypS.

Prezes Soros Fund: kryptowaluty tu zostaną

Redaktor: Albert Czajkowski
Dawn Fitzpatrick powiedziała, że kryptowaluty weszły do głównego nurtu

Dawn Fitzpatrick, prezeska i główna dyrektor ds. inwestycji w Soros Fund Management udzieliła wywiadu Davidowi Rubensteinowi, w którym wypowiedziała się na temat kryptowalut i gospodarki USA. Rozmowę wyemitowała stacja Bloomberg. Soros Fund Management został założony w 1970 roku przez George’a Sorosa i jego byłego partnera biznesowego Jima Rogersa.


Fitzpatrick została zapytana o swoje poglądy na temat kryptowalut. Odnosząc się do zapowiedzi Fidelity dotyczącej zgody na inwestycje w bitcoiny na kontach emerytalnych 401(k), odpowiedziała: To się nie zmieni. Myślę, że weszły już do głównego nurtu.

– Jedynym zastrzeżeniem, które mogłabym zgłosić, jest to, że wpływ na klimat będzie skupiał na sobie coraz większe zainteresowanie, więc w tym kontekście uważam, że ethereum może zyskać nieco więcej uwagi niż bitcoin – powiedziała Fitzpatrick.

Fitzpatrick spodziewa się recesji

Szefowa Soros Fund Management podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat informacji wskazujących na to, że gospodarka amerykańska skurczyła się w pierwszym kwartale tego roku. – Kiedy spojrzymy na PKB, wydaje mi się, że najważniejszą przyczyną spadku jest import netto, który był ujemny, co oznacza, że importujemy dużo towarów z zagranicy. To dlatego, że popyt konsumpcyjny i korporacyjny jest silny – wyjaśniła.

Odpowiadając na pytanie, czy jej zdaniem nadchodzi recesja, Fitzpatrick powiedziała, że recesja jest nieunikniona. To tylko kwestia czasu, ponadto może być dłuższa niż się powszechnie oczekuje. Jeśli chodzi o wysoką inflację i podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, wskazała, że „nie ma wątpliwości, że stopy procentowe pójdą w górę, a Fed będzie działał bardzo szybko. Jednak stopy procentowe netto po uwzględnieniu inflacji są nadal ujemne, więc polityka monetarna jest nadal bardzo łagodna”.

Dawn Fitzpatrick powiedziała, że kryptowaluty weszły do głównego nurtureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.