Prezes FED: wojna podkreśliła potrzebę regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Prezes FED: wojna podkreśliła potrzebę regulacji kryptowalut

Anna Sutowicz
FED potrzeba regulacji kryptowalut

Jerome Powell, czyli prezes Rezerwy Federalnej (FED) powiedział, że obecnie istnieje rosnąca potrzeba wprowadzenia przepisów dotyczących kryptowalut. Potrzeba ta jest m.in. wynikiem sankcji nałożonych na Rosję w związku z zaatakowaniem Ukrainy.

Prezes Rezerwy Federalnej niedawno zeznawał przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Wypowiadał się na temat stanu gospodarki oraz przyszłej polityki pieniężnej. W jego ocenie, konflikt pomiędzy Rosją i Ukrainą dodatkowo podkreślił potrzebę regulacji kryptowalut, za którą opowiadał się od wielu miesięcy.

Mamy ten rozwijający się przemysł, który ma wiele elementów, i nie ma takiego rodzaju ram regulacyjnych, a muszą one istnieć.

Utrzymywanie skutecznych sankcji

Po ogłoszeniu „specjalnych operacji wojskowych” na Ukrainie państwa zachodnie podjęły poważne kroki zmierzające do zniszczenia rosyjskiej gospodarki poprzez wojnę handlową. Ministrowie finansów Unii Europejskiej oraz inni urzędnicy wskazują na ryzyko, które stwarzają zasoby cyfrowe Rosji, a które mogą jej służyć do obejścia sankcji. Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że Unia Europejska przygląda się regulacjom dotyczącym kryptowalut, by uniemożliwić Rosji obejście sankcji gospodarczych. W trakcie konferencji prasowej minister powiedział:

Postanowiliśmy pracować nad dodatkowymi środkami, aby jeszcze bardziej wzmocnić skuteczność tych sankcji i uniknąć obchodzenia sankcji przyjętych przez 27 państw członkowskich. W szczególności podejmiemy działania dotyczące kryptowalut, których nie wolno wykorzystywać do omijania sankcji finansowych przyjętych przez Unię Europejską.

USA monitoruje sytuację

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że USA będzie przyglądać się sytuacji i na bieżąco kontrolować ewentualne przecieki:

Będziemy nadal przyglądać się, jak działają sankcje i oceniać, czy występują przecieki, i czy mamy możliwość ich rozwiązania.

Sankcje obejmują m.in. blokady eksportu technologii z USA do Rosji i masowe odcięcie rosyjskich banków od systemu SWIFT.

FED potrzeba regulacji kryptowalut
reklama
reklama