Prezes Crypto Capital aresztowany w Polsce | Wiadomości | CrypS.

Prezes Crypto Capital aresztowany w Polsce

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitfinex

Ivan Manuel Molina Lee, prezes firmy przetwarzającej płatności – Crypto Capital, został aresztowany przez polskie służby pod zarzutem prania pieniędzy i związki z kartelem narkotykowym. Zdaniem mediów aresztowanie ma związek z problemami giełdy kryptowalutowej Bitfinex.

Molina Lee był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez prokuraturę we Wrocławiu i na jego podstawie został zatrzymany w Grecji. W ostatnim czasie funkcjonował jako prezes spółki Crypto Capital zarejestrowanej w Polsce. Natomiast firma niemal w całości należy do podobnej spółki w Panamie. Dysponując kapitałem zakładowym zaledwie 5 tys. złotych, prowadziła w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach rachunki depozytowe jednej z największych giełd kryptowalut na świecie. BitFinex obsługuje 20% obrotów Bitcoin-Euro, a w ciągu doby obraca sumami rzędu 1,5 miliarda USD.

W efekcie współpracy z Crypto Capital giełda Bitfinex straciła dostęp do ponad 850 mln USD, które znajdują się na zamrożonych rachunkach bankowych. Aby nie dopuścić do finansowych problemów swych klientów, Bitfinex wspomógł się pieniędzmi z projektu Tether. W ostatnim czasie, pojawiły się informacje, że giełda zamierza walczyć o odzyskanie straconych milionów.

giełda kryptowalut bitfinexreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.