Prezes 3AC sprzedaje dom - w tle likwidacja funduszu | Wiadomości | CrypS.

Prezes 3AC sprzedaje dom – w tle likwidacja funduszu

Mariusz Przepiórka
Szef 3ac sprzedaje dom w singapurze - w tle upadek funduszu

Su Zhu, współzałożyciel funduszu aktywów cyfrowych Three Arrows Capital, sprzedaje dom, który kupił w Singapurze w grudniu ubiegłego roku. Dovey Wan z Primitive Capital jako pierwsza zauważyła ofertę, która została wystawiona prywatnie.


Według danych z singapurskiego rejestru ksiąg wieczystych, Zhu i jego żona Tao Yaqiong w grudniu 2021 roku kupili dom przy Yarwood Avenue za 48,8 mln SGD (35 mln USD).

Dom o powierzchni 31 000 stóp kwadratowych został zbudowany w 1990 roku i Zhu jest jego drugim właścicielem. Te luksusowe domy są zwykle kupowane przez singapurskie elity.

Wyniki wyszukiwania wskazują, że żona Zhu, Tao, jest także właścicielką innego domu o wartości 28,5 mln USD przy Dalvey Road w Singapurze. Para posiada również dom w Goodwood Grand na Balmoral Road, wart 6,25 mln USD.

Sąd nakazuje likwidację Three Arrows Capital

Media spekulują, że jedną z przyczyn sprzedaży mogą być problemy funduszu Three Arrows Capital, który jest w trakcie likwidacji. Decyzję o likwidacji wydał sąd Brytyjskich Wysp Dziewiczych, a przyczyną była niewypłacalność spółki. To m.in. efekt trudnej sytuacji na rynku kryptowalut oraz w całej gospodarce globalnej.

Osoby związane z rynkiem kryptowalut wskazują, że likwidacja jest istotnym momentem w sytuacji obecnego załamania w sektorze, który w ostatnim czasie rozwijał się bardzo dynamicznie.

Zhu może liczyć na odzyskanie kwoty inwestycji

Zhu może spodziewać się, że odzyska pełną kwotę zainwestowaną w dom. Lokalna singapurska gazeta Business Times podała pod koniec czerwca, że w tym roku wolumen transakcji domów jednorodzinnych wyniósł mniej niż jedną trzecią wolumenu z 2021 roku. Gazeta cytuje również Carin Puah, starszego dyrektora ds. rynków kapitałowych w JLL, która powiedziała, że oczekuje się, że ceny tych domów pozostaną stabilne pomimo spadku rynku ze względu na elitarny status takich nieruchomości w Singapurze.

Szef 3ac sprzedaje dom w singapurze - w tle upadek funduszureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.