Premier Bahamów: kryptowaluty mogą zrekompensować straty w PKB | Wiadomości | CrypS.

Premier Bahamów: kryptowaluty mogą zrekompensować straty w PKB

Anna Sutowicz
Bahamas bitcoin

Premier Bahamów zwrócił uwagę na szkody, które jego kraj poniósł na skutek zmian klimatycznych. Twierdzi, że przestrzeń kryptograficzna może być szansą na zrekompensowanie strat w PKB.


Premier Bahamów, Philip Davis omawiając rozwój gospodarczy na szczycie Concordia Americas 2022 stwierdził, że więcej niż 50% długu narodowego Bahamów jest wynikiem zmian klimatycznych spowodowanych przez narody skoncentrowane na przemyśle, a także wynika z konieczności „zaciągania pożyczek, aby przywrócić kraj do normalności”. Odniósł się również do sposobów rozwiązania tego problemu. Zapowiedział, że naród przerzuci się na kryptowaluty.

Rola kryptowalut w ratowaniu Bahamów?

Jaka zatem jest rola kryptowalut w rozwiązywaniu problemów na Bahamach? Premier ogłosił plany zwrócenia uwagi na przestrzeń kryptograficzną w kwestii innowacji technologicznych i znalezienia sposobów na zrekompensowanie strat PKB. W opinii Philipa Davisa, to właśnie przestrzeń krypto może rozwiązać chociaż niektóre problemy, z którymi zmaga się kraj:

Poszedłem za kryptowalutami w przestrzeni finansowej, a następnie powiązałem to z jedną z innych istotnych kwestii, z którymi borykają się nasze małe państwa wyspiarskie, czyli konsekwencjami zmian klimatycznych. Obecnie angażujemy się w rynki dobrowolne i zamierzamy powiązać to również z przestrzenią kryptograficzną, abyśmy mogli nadal wprowadzać innowacje, aby zobaczyć, jak możemy uzyskać źródła przychodów.

Premier Bahamów omawiając rozwój gospodarczy z premierem St. Vincent i Grenadyn Ralphem Gonsalvesem na szczycie Concordia Americas 2022 wyraził również nadzieję, że światowi przywódcy zrobią więcej, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Grozi ona bowiem zniszczeniem kraju wyspiarskiego w ciągu kolejnych 30 lat. Przypomnijmy, że Bahamy to ojczyzna platformy wymiany kryptowalut FTX.

Bahamas bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.