Rząd w USA żąda informacji na temat miningu w Teksasie

Prawodawcy USA pytają ERCOT o wpływ miningu na kryzys klimatyczny

Autor: Anna Sutowicz
Bittrex kończy działalność w USA

Prawodawcy USA wysyłają zapytanie do dyrektora generalnego ERCOT w sprawie miningu w Teksasie i wpływu na tzw. kryzys klimatyczny.


Elizabeth Warren i siedmiu innych członków amerykańskiej partii demokratycznej żąda informacji finansowych i operacyjnych na temat wpływu wydobycia kryptowalut w Teksasie na państwową sieć energetyczną. List skierowany do Pablo Vegasa, dyrektora generalnego firmy Electric Reliability Council of Texas (ERCOT), która obsługuje stanową sieć elektryczną – domaga się informacji na temat emisji dwutlenku węgla, dotacji i stabilności sieci elektrycznej.

Demokraci żądają danych dotyczących wydobycia kryptowalut

ERCOT oferuje umowy ograniczające, tj. płaci firmom za zmniejszenie zużycia energii elektrycznej podczas szczytowego zapotrzebowania. List Elizabeth Warren i siedmiu innych członków rządu sugeruje, że firmy zajmujące się wydobywaniem kryptowalut masowo weszły do Teksasu ze względu na niedrogą energię elektryczną stanu i rozluźnione regulacje prawne. W związku z tym, rosną obawy dotyczące teksańskiej sieci energetycznej i niepewnego rynku energii.

Teksas odpowiedzialny za 1/4 wydobycia BTC w USA

Według szacunków umieszczonych w liście, Teksas jest odpowiedzialny za jedną czwartą całego wydobycia BTC w USA. A duże kopalnie zużywają obecnie 2 gigawaty energii:

(…) co wystarczyłoby do zasilenia wszystkich rezydencji w mieście Houston dwukrotnie.

Warren ostrzega, że górnictwo kryptowalut może spowodować dodatkowe zapotrzebowanie w wysokości 5 lub 6 gigawatów już w ciągu najbliższych 12 do 15 miesięcy. Oprócz senator Elizabeth Warren, list podpisali również: Sheldon Whitehouse, Edward J. Markey, Katie Porter, Jared Huffman, Al Green i Rashida Tlaib.

W przeszłości Elizabeth Warren wygłaszała już ostre oświadczenia na temat technologii, porównując branżę m.in. do narkotyków. W lipcu ubiegłego roku zaczęła krytykować zużycie energii przez BTC. W tym roku wezwała co najmniej dwie agencje rządowe do wprowadzenia bardziej agresywnych regulacji dotyczących wydobycia kryptowalut.

Bittrex kończy działalność w USAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.