Prawnik OneCoin domaga się uniewinnienia | Wiadomości | CrypS.

Prawnik OneCoin domaga się uniewinnienia

Mariusz Przepiórka
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Mark Scott, pozwany w procesie dotyczącym kryptowalutowej piramidy finansowej OneCoin, domaga się uniewinnienia – informuje portal FinanceFeeds. Prawnik związany z oszustwem, odwołuje się od pierwszego werdyktu sądu, który obciążył go winą za pranie pieniędzy i oszustwa bankowe.

Według śledczych, jako partner w prawniczej spółce Locke Lord LLP wyprał około 400 mln USD pochodzących z OneCoin. Środki miały trafić do funduszy inwestycyjnych, które sam w tym celu założył. Za ten proceder otrzymał ponad 50 mln USD wynagrodzenia, które wydał na luksusowe samochody, jacht i kilka domów nad morzem. Sąd uznał go winnym zarzucanych mu czynów pod koniec ubiegłego roku. Prawnik zamierza jednak nadal walczyć.

W swym wniosku o uniewinnienie Scott podkreśla, że tylko 2 z 17 świadków spotkało go przed zatrzymaniem. W dodatku z oboma widział się tylko jeden raz. Według niego obciążające go dowody nie są wystarczające do wydania skazującego wyroku. Powołuje się przy tym na fakt, że dowody oskarżenia na jego udział w OneCoin opierają się wyłącznie na zeznaniach Konstantina Ignatowa, brata założycielki OneCoin, Rui Ignatowej.

Sprawą Scotta zajmuje się Sąd Okręgowy Południowego Dystryktu Nowego Jorku, do którego wpłynęło odwołanie od wcześniejszego wyroku.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.