Prawnik ofiar Arbistar apeluje do władz o aresztowanie CEO | Wiadomości | CrypS.

Prawnik ofiar Arbistar apeluje do władz o aresztowanie CEO

Redakcja
piramida arbistar upadła

Prawnik reprezentujący użytkowników w jednym z czterech pozwów zbiorowych przeciwko hiszpańskiemu deweloperowi botów tradingowych – Arbistar, apeluje do władz o podjęcie “zdecydowanych działań” przeciwko jego CEO.

Według raportu hiszpańskiego serwisu informacyjnego elDiario.es, prawnik Carlos Aránguez powiedział, że reakcja władz w stosunku do prezesa Arbistar – Santi Fuentesa – który wyłudził miliony dolarów – nie odpowiada powadze dokonanych przez niego przestępstw. Od czasu jego aresztowania w październiku, Fuentes został zawieszony w obowiązkach. Powodem był jego udział w miliardowym schemacie Ponziego, który realizował właśnie Arbistar. Fuentes został oskarżony o oszustwo i pranie pieniędzy.

“Chcemy, by Santiago Fuentes został zapobiegawczo zatrzymany, a nasi klienci odzyskali oszczędności, które zostały tak niesprawiedliwie splądrowane. To niedopuszczalne, że w obliczu takiego oszustwa nie było silnej reakcji ze strony władz sądowych”.

– powiedział Aránguez.

130 osób – 4 mln euro

Prawnik reprezentuje obecnie 130 osób, które poniosły straty w związku z inwestycją w Arbistar. We wrześniu firma ogłosiła, że w obliczeniach generowanych przez bota wystąpił błąd. Klienci Arangueza z powodu rzekomego błędu stracili 4,8 mln dolarów, a przeciwko Arbistar są prowadzone przynajmniej trzy inne postępowania. Prawnik powiedział:

“Jeśli 130 osób straciło 4 miliony euro, ogólny wolumen jest imponujący. Mamy do czynienia z największym oszustwem komputerowym w naszym kraju”.

Aránguez opisał to oszustwo jako “niezwykle złożone i wyrafinowane”. Polegało ono na tym, że użytkownicy wpłacali BTC, które następnie powinny być sprzedane po wyższej cenie z zyskiem. Stąd zresztą nazwa Arbistar – od arbitrażu. Wg prawnika jednak użytkownicy nigdy nie czerpali żadnych zysków.

Fuentes we wrześniu stwierdził, że nie doszło do żadnego oszustwa ani defraudacji aktywów, a Arbistar zwróci środki swoim klientom w ciągu około 12 miesięcy. Po aresztowaniu w październiku pod zarzutem oszustwa i prania brudnych pieniędzy, Fuentes opuścił areszt bez zapłaty kaucji.

piramida arbistar upadłareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.