Pracownik Baidu skazany za kopanie monero na serwerach firmy | Wiadomości | CrypS.

Pracownik Baidu skazany za kopanie monero na serwerach firmy

Michał Misiura
minning monero na innych zasadach - cios w kryptojacking

Pracownik chińskiej korporacji informatycznej został skazany na 3 lata więzienia. Ponadto musi zapłacić grzywnę w wysokości 11 000 juanów (ok 1550 USD). 

Jak donosi portal Abacus, do ogłoszenia wyroku doszło w poniedziałek. An Bang – starszy inżynier zatrudniony do pracy nad popularną wyszukiwarką Baidu, wykorzystał 200 serwerów firmy do kopania monero. Skrypt pobrał w kwietniu 2018 roku, zaś wydobycie trwało do czerwca. Wtedy właśnie firma odkryła przyczynę przeciążenia systemów.

To nie pierwszy przypadek, sytuacji w której pracownik uległ pokusie wykorzystania służbowej infrastruktury do wydobywania kryptowalut. Za innym głośny przykład może posłużyć historia rosyjskich inżynierów nuklearnych, którzy próbowali kopać bitcoiny przy użyciu superkomputera na poligonie jądrowym w Sarowie. Tą, a także inne historie o nietypowych pomysłach górników opisywaliśmy w artykule: Górnictwo z pomysłem – 10 nietypowych kopalni kryptowalut.

minning monero na innych zasadach - cios w kryptojacking
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.