Pracownia Nowych Technologii z zarzutami | Wiadomości | CrypS.

Pracownia Nowych Technologii z zarzutami

Mariusz Przepiórka
deweloper ethereum wyjdzie za kaucją

Po kilku miesiącach spokoju znów robi się głośno o Pracowni Nowych Technologii. Tym razem powodem zamieszania jest rozpoczynające się śledztwo w sprawie niekorzystnego rozporządzenia mieniem, a także utrudniania zaspokojenia wierzyciela. Za pierwszy z zarzutów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, drugi wiąże się z karą od 3 do 6 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty nie świadczą jeszcze o winie PNT, gdyż to dopiero rozstrzygnie sąd. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wszczęła swoje postępowanie na wniosek inwestorów utrzymujących, że zostali oszukani.

Zarzuty dotyczą doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie około 21,5 mln złotych pozyskanego w latach 2017-2018 w formie pożyczki udzielonej pod warunkiem objęcia udziałów w spółce komandytowej PNT. Drugi zarzut związany jest z usunięciem na przełomie lat 2018 i 2019 koparek kryptowalut należących do PNT, co zdaniem inwestorów mogło być działaniem na szkodę wierzycieli.

Prezes firmy, Szczepan Bentyn informował, że koparki zostały przeniesione do Iranu. Część z nich prawdopodobnie trafiła także do Rosji. To miejsca, w których wydobywanie kryptowalut jest korzystniejsze niż Polsce. Być może PNT nie poinformowało o tym należycie swoich inwestorów.

deweloper ethereum wyjdzie za kaucją
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.