Pozew ws. ICO wartego 100 mln USD - właściciele Status Network są nieuchwytni | Wiadomości | CrypS.

Pozew ws. ICO wartego 100 mln USD – właściciele Status Network są nieuchwytni

Michał Misiura
prawnicy zwracają się sądu ws ico status network

Kancelaria obsługująca pozew w sprawie ICO prowadzonego przez start-up Status Network nie mogą znaleźć współzałożycieli firmy. Według prawników zrobiono wszystko łącznie z wynajęciem prywatnego detektywa. Ich poszukiwania nie przyniosły jednak efektów. W związku z tym zwracają się do sądu o pomoc. 

Pozew dotyczy sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. ICO firmy Status Network, która twierdzi że pracuje nad aplikacją Web3, przyniosło jej 100 mln dolarów. Kancelarie prowadzące sprawę to Selendy & Gay PLLC i Roche Cyrulnik Freedman LLP, znane z pozwu wytoczonego w kwietniu szeregowi firm z branży kryptowalut. Na czarnej liście prawników, oprócz Status Network, znalazły się także Binance, Block.one czy BitMEX. Adwokaci, którzy twierdza, że reprezentują kilkudziesięciu inwestorów, wytoczyli sprawy łącznie 11 spółkom.

Nielegalne ICO?

Status Network prowadziło swoje ICO w 2017 roku. Zgodnie ze statusem, spółka pracuje nad zdecentralizowaną aplikacją czatu i przeglądarką internetową. Prawnicy próbują udowodnić w pozwie, że firma wprowadziła inwestorów w błąd, mówiąc im, że jej token SNT był „tokenem sieci usług użyteczności publicznej” i nie podlega amerykańskim przepisom dotyczącym papierów wartościowych. Kancelarie twierdzą, że oszukani klienci są wściekli i domagają się odszkodowania oraz zwrotu zainwestowanych środków.

Bezskuteczne poszukiwania

Jak okazało się jednak prawnicy z Selendy & Gay i Roche Cyrulnik Freedman, trafili na bardzo trudne zadanie. Wciąż nie mogą zlokalizować miejsca zamieszkania Jarrada Hope’a i Carla Bennettsa – prezesa Status oraz głównego marketingowca firmy. Pomimo wielu przedsięwziętych kroków obaj panowie pozostają nie uchwytni. Nie pomogło wynajęcie prywatnego detektywa i duże nakłady środków.

Adres kontaktowy Status Network znajduje się w szwajcarskim Zug. Nie wiadomo jednak czy mieści się tam fizyczne biuro czy też jest to tylko skrzynka pocztowa i adres zarejestrowania. Teraz kancelarie prowadzące pozew chcą aby pałeczkę przejął sąd i znalazł dwóch podejrzanych.

prawnicy zwracają się sądu ws ico status networkreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.