Poufne transakcje Litcoinem wywołują niepokój wśród koreańskich giełd | Wiadomości | CrypS.

Poufne transakcje Litcoinem wywołują niepokój wśród koreańskich giełd

Redakcja
litecoin

Niedawna aktualizacja MimbleWimble na blockchainie Litecoin (LTC) skłoniła dwie największe koreańskie giełdy kryptowalutowe do wydania ostrzeżeń inwestycyjnych dotyczących kryptowaluty.


Bithumb i Upbit, które razem odpowiadają za większość wolumenu handlu w Korei Południowej, wydały w poniedziałek oświadczenia. Ostrzegają w nich inwestorów o ryzyku związanym z aktualizacją zwiększającą prywatność. Wykorzystanie w Litecoinie technologii MimbleWimble, która skupia się na ochronie prywatności, pozwala użytkownikom na dokonywanie “poufnych transakcji”. Oznacza to, że użytkownicy mogą wysyłać tokeny i jednocześnie ukrywać dane, takie jak kwota czy nadawca.

Obie giełdy powołały się na koreańską ustawę o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. Jest to prawo, które wymaga od giełd kryptowalutowych wprowadzenia systemów Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML).

Koreańskie giełdy już wcześniej delistowały kryptowaluty po wystosowaniu podobnych ostrzeżeń. Pozostałe dwie główne giełdy południowokoreańskie, Korbit i Coinone, nie odniosły się jeszcze do tej sprawy.

Aktualizacja MimbleWimble

Koncepcja aktualizacji MimbleWimble została po raz pierwszy zaproponowana prawie dwa i pół roku temu. Finalnie udało się ją wprowadzić jednak dopiero niedawno, przy wysokości bloku wynoszącej 2 miliony.

MWEB nie tylko dodaje nowe funkcje prywatności dla użytkowników LTC, ale również zawiera kluczowe ulepszenia wydajności. MWEB kompresuje niepotrzebne dane transakcji z bloków zwiększając skalowalność sieci.

Litecoin został stworzony w 2011 roku jako jeden z pierwszych konkurentów Bitcoina (BTC). Według CoinMarketCap jest 18. najbardziej wartościową kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 5 miliardów dolarów.

litecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.