Poufne transakcje Litcoinem wywołują niepokój wśród koreańskich giełd | Wiadomości | CrypS.

Poufne transakcje Litcoinem wywołują niepokój wśród koreańskich giełd

Maciej Żerelik
litecoin

Niedawna aktualizacja MimbleWimble na blockchainie Litecoin (LTC) skłoniła dwie największe koreańskie giełdy kryptowalutowe do wydania ostrzeżeń inwestycyjnych dotyczących kryptowaluty.


Bithumb i Upbit, które razem odpowiadają za większość wolumenu handlu w Korei Południowej, wydały w poniedziałek oświadczenia. Ostrzegają w nich inwestorów o ryzyku związanym z aktualizacją zwiększającą prywatność. Wykorzystanie w Litecoinie technologii MimbleWimble, która skupia się na ochronie prywatności, pozwala użytkownikom na dokonywanie „poufnych transakcji”. Oznacza to, że użytkownicy mogą wysyłać tokeny i jednocześnie ukrywać dane, takie jak kwota czy nadawca.

Obie giełdy powołały się na koreańską ustawę o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. Jest to prawo, które wymaga od giełd kryptowalutowych wprowadzenia systemów Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML).

Koreańskie giełdy już wcześniej delistowały kryptowaluty po wystosowaniu podobnych ostrzeżeń. Pozostałe dwie główne giełdy południowokoreańskie, Korbit i Coinone, nie odniosły się jeszcze do tej sprawy.

Aktualizacja MimbleWimble

Koncepcja aktualizacji MimbleWimble została po raz pierwszy zaproponowana prawie dwa i pół roku temu. Finalnie udało się ją wprowadzić jednak dopiero niedawno, przy wysokości bloku wynoszącej 2 miliony.

MWEB nie tylko dodaje nowe funkcje prywatności dla użytkowników LTC, ale również zawiera kluczowe ulepszenia wydajności. MWEB kompresuje niepotrzebne dane transakcji z bloków zwiększając skalowalność sieci.

Litecoin został stworzony w 2011 roku jako jeden z pierwszych konkurentów Bitcoina (BTC). Według CoinMarketCap jest 18. najbardziej wartościową kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 5 miliardów dolarów.

litecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.