Poufne transakcje Litcoinem wywołują niepokój wśród koreańskich giełd | Wiadomości | CrypS.

Poufne transakcje Litcoinem wywołują niepokój wśród koreańskich giełd

Zerelik Maciej
litecoin

Niedawna aktualizacja MimbleWimble na blockchainie Litecoin (LTC) skłoniła dwie największe koreańskie giełdy kryptowalutowe do wydania ostrzeżeń inwestycyjnych dotyczących kryptowaluty.


Bithumb i Upbit, które razem odpowiadają za większość wolumenu handlu w Korei Południowej, wydały w poniedziałek oświadczenia. Ostrzegają w nich inwestorów o ryzyku związanym z aktualizacją zwiększającą prywatność. Wykorzystanie w Litecoinie technologii MimbleWimble, która skupia się na ochronie prywatności, pozwala użytkownikom na dokonywanie „poufnych transakcji”. Oznacza to, że użytkownicy mogą wysyłać tokeny i jednocześnie ukrywać dane, takie jak kwota czy nadawca.

Obie giełdy powołały się na koreańską ustawę o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. Jest to prawo, które wymaga od giełd kryptowalutowych wprowadzenia systemów Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML).

Koreańskie giełdy już wcześniej delistowały kryptowaluty po wystosowaniu podobnych ostrzeżeń. Pozostałe dwie główne giełdy południowokoreańskie, Korbit i Coinone, nie odniosły się jeszcze do tej sprawy.

Aktualizacja MimbleWimble

Koncepcja aktualizacji MimbleWimble została po raz pierwszy zaproponowana prawie dwa i pół roku temu. Finalnie udało się ją wprowadzić jednak dopiero niedawno, przy wysokości bloku wynoszącej 2 miliony.

MWEB nie tylko dodaje nowe funkcje prywatności dla użytkowników LTC, ale również zawiera kluczowe ulepszenia wydajności. MWEB kompresuje niepotrzebne dane transakcji z bloków zwiększając skalowalność sieci.

Litecoin został stworzony w 2011 roku jako jeden z pierwszych konkurentów Bitcoina (BTC). Według CoinMarketCap jest 18. najbardziej wartościową kryptowalutą z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 5 miliardów dolarów.

litecoin
reklama
reklama