Postawili na Ethereum. Akcje firmy Toma Lee wystrzeliły o 3000%

Ethereum
W tym poście:
Ethereum
-2.93%

Tom Lee z Fundstrat twierdzi, że ten rok będzie należał do Ethereum. Jego firma inwestuje w ether i chce być dla projektu tym, czym Strategy jest dla bitcoina.


  • Tom Lee twierdzi, że w tym roku największym wygranym będzie Ethereum.
  • Jego firma zaczyna inwestować w ether.

Ethereum czarnym koniem hossy?

Jak na razie Ethereum jest rozczarowaniem tego cyklu. Obecnie 1 ETH kosztuje nieco ponad 2500 USD, a jego ATH to ok. 4800 USD.

Mimo tego Tom Lee z Fundstrat oraz Bitmine twierdzi, że projekt ma wielki potencjał do wzrostów.

Bitmine założyło teraz skarbiec Ethereum o wartości 250 milionów USD i chce być dla Ethereum tym, czym Strategy jest dla Bitcoina.

W czasie wywiadu dla CNBC Lee powiedział, że Ethereum to następny Bitcoin, a wzrosty na ETH napędzi rozwój stablecoinów.

Pod branżą stablecoinów znajduje się Ethereum – to jest prawdziwy kręgosłup i architektura stablecoinów, dlatego ważne jest stworzenie projektu, który gromadzi ETH, aby zasadniczo chronić sieć i mieć na nią pewien wpływ

– powiedział.

Rynek już zareagował na wiadomość – akcje Bitmine Immersion Technologies (BNMR) wzrosły o ogromne 2934% od czasu ogłoszenia powstania skarbca. Cena akcji przekroczyła poziom 140 USD, gwałtownie wzrastając z ceny zamknięcia z poprzedniego tygodnia wynoszącej jedynie 4,27 USD.

Wykres cenowy Bitmine Immersion Technologies (BNMR) na giełdzie NYSE. Źródło: TradingView

Kurs ETH

Analitycy i eksperci przewidują także mocniejsze odbicie na rynku ETH. Zresztą nie tylko Lee jest etherowym bykiem. Firma gamingowa Josepha Lubina, SharpLink, zebrała aż 425 milionów USD na kupowanie i stake’owanie etheru.

Uważamy, że Ethereum jest integralną częścią kolejnej fali innowacji finansowych

— stwierdził Joseph Lubin.

O ile Lee słynie z niekoniecznie trafionych krótko- i średnioterminowych prognoz, tak ma nosa do długofalowych inwestycji. W przypadku Ethereum może mieć rację, szczególnie teraz, gdy w USA przegłosowano GENIUS Act – ustawę, która wzmacnia rynek stablecoinów.

Do tego w tle widzimy wzmożone zakupy ETH przez ETF-y i rynkowe wieloryby. Możliwe, że przed nami mocniejsze wybicie kursu ETH. Najpierw cena musi przebić mocno poziom 2800 USD, a następnie 3100 USD.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->