Portfel Chivo traci popularność w Salwadorze | Wiadomości | CrypS.

Portfel Chivo traci popularność w Salwadorze

Mariusz Przepiórka
adopcja btc w salwadorze niepowodzeniem

Salwador jest pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował BTC jako prawny środek płatniczy. Prezydent kraju, Nayib Bukele, zyskał popularność przedstawiając dane o pozytywnym przyjęciu kryptowaluty, jednak nowe badanie pokazuje, że entuzjazm dla przyjęcia BTC w Salwadorze nie jest tak duży, jak się go przedstawia.


National Bureau of Economic Research (NBER), sponsorzy badania, twierdzą, że w tym roku nie było praktycznie żadnych pobrań portfela Chivo. Biuro zauważyło, że pobieranie portfela odbywało się głównie w celu uzyskania dostępu do zachęty w wysokości 30 USD oferowanej przez rząd.

Odpowiedzi na ankietę o Chivo w Salwadorze - nber.org
Odpowiedzi na ankietę o Chivo w Salwadorze – nber.org

Portfel pobierano głównie we wrześniu 2021

Według badania, dostęp do portfela Chivo nie był powszechny, gdyż korzystali z niego tylko obywatele mający dostęp do telefonów komórkowych i Internetu, z czego prawie 90% respondentów uznało, że nie korzysta z bankowości mobilnej. Badanie ujawniło, że 40% wszystkich pobrań dokonano we wrześniu 2021.

„Większość pobrań miała miejsce właśnie w momencie uruchomienia Chivo. W rzeczywistości 40% wszystkich pobrań miało miejsce we wrześniu 2021, a w 2022 roku nie dokonano praktycznie żadnego pobrania. Głównym czynnikiem zachęcającym do korzystania z Chivo jest oferowany przez rząd bonus w wysokości 30 USD, co stanowi równowartość 0,7% rocznego dochodu na mieszkańca” – podkreślono w raporcie.

W czasie, gdy kraj ogłosił, że bitcoin jest legalnym środkiem płatniczym, wielu obywateli wyszło na ulice w ramach protestu, krytykując prezydenta kraju. Protesty, które odnotowano w początkowym okresie, rozciągnęły się w czasie, ponieważ wielu obywateli odmówiło pobrania portfela Chivo z powodu braku zaufania do władz – potwierdza badanie NBER.

adopcja btc w salwadorze niepowodzeniem
reklama
reklama