Popyt instytucji na BTC budzi podziw. „Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem”

Bitcoin USA
W tym poście:
Bitcoin
-2.62%

Jak wynika z danych od CryptoQuant, podaż bitcoinów przechowywanych na scentralizowanych giełdach osiągnęła najniższy punkt od 2018 r. Pod koniec kwietnia 2025 r. na giełdach pozostało tylko około 2,5 mln BTC, co oznacza spadek o 500 000 od końca 2024 r. Czy to zapowiedź mocnych wzrostów?


  • Podaż BTC na giełdach mocno spadła.
  • Możliwe, że oznacza to wzrosty na wykresie.

Podaż BTC na giełdach spada

Spadek podaży bitcoinów na giełdach może być interpretowany jako zapowiedź nowej fali wzrostów, a to dlatego, że oznacza to, że inwestorzy nie myślą już o day tradingu, ale HODLowaniu – przenoszą więc coiny do prywatnych portfeli.

Na początku 2023 r. rezerwy na giełdach wynosiły około 3,2 mln BTC. Obecnie to już tylko 2,5 mln BTC. Proces wypłacania coinów przyspiesza – od końca 2024 r. podaż spadła o 500 000 BTC.

Wiele wskazuje na to, że wszystko to jest zasługą instytucji. Firmy, takie jak Fidelity, dokonały znacznych zakupów bitcoinów.

Wspomniana spółka niedawno nabyła BTC o wartości 253 milionów USD. Inwestor Dennis Porter nie kryje, że wygląda to byczo:

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Nigdy nie mieliśmy globalnego kryzysu podaży bitcoina. Jestem byczo nastawiony.

Znany trader kryptowalut Cas Abbe napisał z kolei:

Podaż bitcoinów na giełdach spadła do najniższego poziomu od trzeciego kwartału 2018 r. Na dzień dzisiejszy na giełdach znajduje się 2,5 mln BTC, co stanowi spadek o 500 000 w porównaniu z czwartym kwartałem 2024 r. Kilka dni temu Fidelity wspomniało, że instytucje stale kupują i wycofują BTC z giełd.

Jak dodał, przed nami „eksplozja ceny”.

To nie koniec zakupów!

Według niedawnego badania od Coinbase ponad trzy czwarte inwestorów instytucjonalnych planuje zwiększyć swoje alokację na rynku kryptowalut w 2025 r. Liderem zakupów pozostaje Strategy. Sporo skupują też klienci BlackRocka.

Warto jednak dodać, że rynek i tak czeka na kolejne dane makroekonomiczne i decyzje Fedu. Wiele wskazuje na to, że w maju nie doczekamy się jeszcze cięć stóp, ale 18 czerwca bank centralny może wrócić do serii obniżek i napędzić wzrosty na rynkach aktywów.

Kluczowe będzie też zakończenie wojny celnej przez Donalda Trumpa lub przyzwyczajenie się inwestorów do strategii Białego Domu i niejako ignorowanie jej.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->