Południowoafrykański supermarket akceptuje bitcoina w 1628 sklepach | Wiadomości | CrypS.

Południowoafrykański supermarket akceptuje bitcoina w 1628 sklepach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
lightning network bitcoin

W listopadzie Pick ‘n’ Pay, jedna z największych sieci supermarketów w RPA, zaczęła akceptować BTC w 39 sklepach. Jak się okazuje pilotaż przebiegł pomyślnie, dlatego też firma wdrożyła rozwiązanie we wszystkich 1628 lokalizacjach. Takie informacje podała na Twitterze spółka stojąca za użytą w nich aplikacją CryptoQR – CryptoConvert.


BTC w RPA

Aby płacić BTC, klienci muszą mieć portfel Bitcoin Lightning Wallet i podłączoną do niego aplikację CryptoQR. Aby zapłacić, muszą zeskanować kod QR przedmiotu za pomocą aplikacji CryptoQR, a następnie przejść do Lightning Wallet w celu potwierdzenia ceny i zakończenia transakcji.

Podczas wcześniejszego uruchomienia pilotażu zauważono, że Pick ‘n’ Pay pobiera niewielką opłatę serwisową za płatności w BTC. Klienci muszą zapłacić średnio 70 centów w lokalnej walucie, czyli około 0,04 USD.

Użytkownicy Twittera podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z używaniem bitcoina do płacenia za codzienne przedmioty w sklepach Pick ‘n’ Pay.

Bitcoin Lightning Network

Pick ‘n’ Pay wykorzystuje Bitcoin Lightning Network, rozwiązanie skalowania warstwy 2, które pozwala na wysyłanie transakcji niemal natychmiastowo, nie przeciążając przy tym blockchaina. Jest to tak zwane rozwiązanie off-chain, co oznacza, że transakcje nie są zapisywane bezpośrednio na blockchainie Bitcoina.

Kiedy wysyłasz swoje BTC do portfela Lightning, jest to zwykła transakcja na blockchainie. Następnie łączysz się z węzłem w sieci LN, który jest również nazywany kanałem płatności. Poprzez ten kanał można wysłać bitcoina do każdego w ramach Lightning Network bez uwzględniania go w bazowym blockchainie.

lightning network bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.