Południowa Korea przedystkutuje temat przejrzystości transakcji kryptograficznych | Wiadomości | CrypS.

Południowa Korea przedystkutuje temat przejrzystości transakcji kryptograficznych

Redakcja
korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut

W dniu 10 lipca Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej będzie gospodarzem seminarium zatytułowanego “How to boost transparency in cryptocurrency transactions” (po polsku: Jak zwiększyć przejrzystość w transakcjach kryptowalutowych). Wiadomość ta pojawiła się w związku z niedawnym skandalem, związanym z pornografią dziecięcą, w którym przewijał się wątek kryptowalut.

Według Kukto Ilbo, na seminarium zostaną poruszone tematy związane z zapobieganiem praniu brudnych pieniędzy i stworzeniem systemu nadzoru nad kryptowalutowymi transakcjami.

Zapobieganie praniu brudnych pieniędzy w darkwebie

Inicjatywę poprowadzi kongresman Partii Demokratycznej, Lee Soo-jin. Do seminarium dołączą również przedstawiciele Blockchain Law Association oraz dziennikarze południowokoreańskich mediów.

Ustawa specjalna – przyjęta już na sesji plenarnej Zgromadzenia Narodowego – ma na celu wprowadzenie cyfrowego systemu sprawozdawczości biznesowej w zakresie cyfrowych aktywów, który obejmuje identyfikację klientów i ustanowienie obowiązków w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy.

Jeżeli rząd podpisze tę ustawę, już w marcu 2021 roku, nowa regulacja dotycząca zapobiegania praniu pieniędzy, może potencjalnie uniemożliwić dokonywania kryptowalutowych transakcji, powiązanych z nielegalnymi stronami internetowymi w darkwebie.

Kongresmen Lee powiedział:

“Blockchain jest podstawą gospodarki cyfrowej, a przejrzystość jest kluczem, ale ponieważ kryptowaluty są wykorzystywane do celów przestępczych, negatywny obraz zaczął się kumulować. Musimy zapobiegać praniu brudnych pieniędzy poprzez techniczną współpracę z agencjami śledczymi”.

W czerwcu koreańska agencja ds. Internetu i Bezpieczeństwa, czyli KISA, w odpowiedzi na sprawę Telegramu Nth Room, ogłosiła plany opracowania oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, który ma śledzić kryptowalutowe transakcje w darkwebie.

Południowokoreański minister finansów, Hong Nam-Ki, podczas rozmowy z parlamentarną komisją finansów w dniu 17 czerwca ujawnił również plany nałożenia podatku na kryptowaluty.

korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.