Połowa wolumenu Paxful to zamiana BTC na karty podarunkowe | Wiadomości | CrypS.

Połowa wolumenu Paxful to zamiana BTC na karty podarunkowe

Zerelik Maciej
paxful giełda p2p

Raport opublikowany przez Arcane Research wykazał, że prawie połowa obrotu giełdy P2P – Paxful, pochodzi z zamiany Bitcoina (BTC) na karty podarunkowe.

W raporcie stwierdzono, że „zakup Bitcoina za pomocą kart podarunkowych był preferowanym rozwiązaniem w Paxful każdego miesiąca w ciągu pięciu analizowanych lat” i w czerwcu stanowił 48% wolumenu Paxful.

Paxful przetwarza tygodniowo transakcje o wartości prawie 40 milionów dolarów. To oznacza, że w każdym tygodniu 20 mln dolarów w BTC jest zamieniane na karty podarunkowe. Arcane w swoim raporcie podkreślił ostatni tydzień czerwca tego roku. W tym okresie zamieniono BTC o wartości 16,2 mln dolarów BTC, właśnie na tzw. gift cardy.

Firma przypisuje większość wolumenu Paxful do popytu na przekazy pieniężne z jurysdykcji o słabo rozwiniętych usługach finansowych. Zważywszy, że ponad połowa obrotów Paxful ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, raport sugeruje, że duża część obrotów platformy w Ameryce Północnej, jest dokonywana przez migrujących pracowników wysyłających pieniądze do swoich rodzin.

„Rozwiązanie płatności kartą podarunkową jest elastyczne. Pozwala kupującym na pośrednie nabycie BTC za gotówkę poprzez zakup popularnych kart podarunkowych na stacjach benzynowych, a następnie odsprzedaż tych kart podarunkowych w Paxful za BTC”.

Związek z nielegalną działalnością

Arcane zauważa, że wiele z tych transakcji jest rozliczanych dużo taniej niż cena rynkowa. To sugeruje, że niektóre z nich mogą mieć związek z nielegalną działalnością:

„Handel kartami podarunkowymi jest często dokonywany ze znacznym rabatem, do 60 centów za dolara. Naturalnym pytaniem, które należy sobie zadać jest więc, kto jest skłonny stracić 40%, aby kupić Bitcoin w ten sposób?”

Paxful to giełda P2P, która pojawiła się na rynku po tym jak Localbitcoins rok temu, wprowadził wymagania KYC dla klientów obracających powyżej 1000 dolarów rocznie.

paxful giełda p2p
reklama
reklama