Poloniex przeszedł niespodziewaną konserwację | Wiadomości | CrypS.

Poloniex przeszedł niespodziewaną konserwację

Michał Misiura
giełda kryptowalut poloniex nie wymaga weryfikacji

W ubiegły piątek (24 kwietnia) giełda kryptowalut Poloniex wstrzymała świadczenie usług. Niezapowiedziana konserwacja zakończyła się, jednak wciąż nie przywrócono pary BTC/GRIN. 

W związku z brakiem pary w ofercie obserwatorzy spekulują, że to właśnie problemy z nią były powodem niespodziewanej przerwy w działaniu giełdy. Wbrew niektórym głosom, nie doszło jednak prawdopodobnie do ataku. Para GRIN/USDT jest bowiem nadal dostępna i póki co nie ma sygnałów na temat jej ponownego uruchomienia. Frustrację użytkowników wzbudziło natomiast wyłączenie usług giełdy w momencie dużej zmienności na rynku, co mogło przełożyć się na ich straty.

Wielu klientów Poloniexa, wyrażało w tej sprawie swój gniew na Twitterze. Sugerowano m.in, że niezapowiedziane przerywanie dostępu do kont handlowych w obecnym kontekście rynkowym miało złośliwy charakter. Poloniex od czasu przejęcia przez konsorcjum związane z Justinem Sunem, nie cieszy się najlepszą prasą. Mimo to trzeba odnotować, że nieplanowane konserwacje i błędy techniczne są wciąż powszechne w młodym środowisku platform wymiany kryptowalut. Nie ma też żadnych dowodów na celowość działania giełdy na szkodę klientów.

giełda kryptowalut poloniex nie wymaga weryfikacji
reklama
reklama