Poloniex i KuCoin ogłaszają partnerstwo strategiczne | Wiadomości | CrypS.

Poloniex i KuCoin ogłaszają partnerstwo strategiczne

Redaktor: Albert Czajkowski
kucoin i poloniex nawiązały partnerstwo strategiczne

Giełdy kryptowalut Poloniex i KuCoin ogłosiły, że połączą siły w celu wsparcia rozwoju technologii blockchain. Ich partnerstwo strategiczne będzie obejmować wiele różnych obszarów.

W informacji zamieszczonej dziś (18.09) na stronie KuCoin’a przedstawiono, że przedmiotem wzajemnej współpracy będzie współdzielenie płynności, tworzenie nowych produktów oraz połączenie pul wydobywczych PoW i PoS. Ponadto obie giełdy stworzą fundusz badawczy zajmujący się rozwojem technologii blockchain. To właśnie wspólny handel badaniami i naukowa współpraca zostały wyeksponowane na pierwszym miejscu.

Dzięki wspólnym inwestycjom w ulepszenia systemu dopasowywania zamówień oraz rozwój instrumentów pochodnych, giełdy mogą liczyć na wiele korzyści. Dodatkowo obie strony zapewniły, że zaangażują się w promowanie branży kryptowalut, aby stymulować rozwój rynku.

 

Poloniex

Poloniex to giełda kryptowalut z długimi tradycjami. Powstała w 2014 roku w Stanach Zjednoczonych, jednak finalnie opuściła kraj po serii zmian właścicieli. Obecnie znajduje się w rękach inwestorów związanych z Justinem Sunem z fundacji TRON i koncentruje się na azjatyckich rynkach. Giełda ma w swej ofercie wiele altcoinów jednak nie obsługuje tradycyjnych walut fiducjarnych. Obecnie jest zarejestrowana na Seszelach.

KuCoin

KuCoin jest stosunkowo młodą, azjatycką giełdą, powstałą w Singapurze w 2017 roku, lecz stoi za nią bardzo doświadczony zespół. W marcu 2020 roku, spółka niespodziewanie przeniosła się na Seszele i jest to kraj uznawany za miejsce, z którego operuje. Pomimo pewnych niejasności związanych ze strukturami prawnymi i jurysdykcją, giełda ma wielu klientów. Tak jak w przypadku Poloniex’a nie obsługuje tradycyjnych walut, jednak może poszczycić się bogatym zbiorem różnych altcoinów. Ponadto, podobnie jak giełda Binance, posiada swój własny, natywny token – kucoin shares (KCS).

Źródło: KuCoin

kucoin i poloniex nawiązały partnerstwo strategicznereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.