Poloniex dodał aktywa dotyczące reelekcji Donalda Trumpa | Wiadomości | CrypS.

Poloniex dodał aktywa dotyczące reelekcji Donalda Trumpa

Zerelik Maciej
trump kryptowaluty

Wraz ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA w 2020 roku, giełda kryptowalutowa Poloniex, umożliwiła obstawienia wyniku elekcji.

„TRUMPWIN i TRUMPLOSE to pierwsze nowe aktywa, które dołączyły dziś do naszej Strefy Innowacji”

– napisał Poloniex w swoim ostatnim oświadczeniu.

Aktywa wyceniane zgodnie z wynikami wyborów

Nowe możliwości na giełdzie Poloniex, pojawiły się na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Aktywa wyborcze, które są tokenami ERC-20, będą miały wartość $1 lub $0, w zależności od wyników wydarzenia. 10 tokenów TRUMPWIN, nabiorą wartości 10 USD, jeśli prezydent Trump wygra listopadowe wybory. Jeżeli jednak nie uda mu się ponownie zasiąść w białym domu, będą one warte 0 USD. Adekwatna sytuacja ma miejsce jeżeli chodzi o tokeny TRUMPLOSE.

Nowe aktywa pozwalają publicznie obstawiać wyniki nadchodzących wyborów, przy czym wartość każdego tokena jest powiązana z prawdopodobieństwem wystąpienia określonego zdarzenia.

„Cena rynkowa TRUMPLOSE powinna być mniej więcej równa 1 minus to prawdopodobieństwo”

– wyjaśnia giełda.

Aktywa wzorowane na produkcie FTX

Nowa funkcja Poloniexu jest oparta na podobnym modelu, który został wprowadzony na rynek przez giełdę FTX w maju i pozwala użytkownikom na handel kontraktami terminowymi opartymi na wyborach.

„TRUMPWIN i TRUMPLOSE bazują na Prezydenckich 2020 kontraktach terminowych na FTX-ie”

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Kolejną platformą, która zaprezentowała podobny innowacyjny pomysł w ostatnich miesiącach jest Binance. Giełda wprowadziła na rynek produkty z wykorzystaniem dźwigni finansowej FTX , tylko po to, aby wycofać je z rynku, a następnie dodać swoje własne, markowe aktywa.

trump kryptowaluty
reklama
reklama