SCAM Plus Token przeniósł 285 mln XRP | Wiadomości | CrypS.

SCAM Plus Token przeniósł 285 mln XRP

Redakcja
piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat

Strona internetowa Bithomp wydała ostrzeżenie, ponieważ zaobserwowała, że prawie 285 mln XRP zostało przeniesionych z portfela kryptowalutowego SCAMu Plus Token.

Whale Alert i XRPL wykryły dwie ogromne transakcje XRP

Whale Alert i XRPL Monitor wykryły dwie ogromne transakcje kryptowalutowe o wartości 284,8 mln tokenów XRP. Przy obecnym kursie jest to około 53.8 mln dolarów.

 

Strona Bithomp oznaczyła te transfery XRP  jako “alarm o oszustwie”, ponieważ portfele, zarówno nadawcy jak i odbiorcy należą do Plus Token – scamu, który został zlikwidowany latem 2019 roku.

fraud alert plus token

PlusToken jest uważany za największy kryptowalutowy scam w historii. Platforma ta okradła inwestorów na kwotę ponad 3 miliardów dolarów, co sprawiło, że przebiła poprzedniego rekordzistę – BitConnect.

W połowie grudnia 2019 roku, firma analizująca rynek kryptowalut – Chainalysis, oszacowała, że zespół Plus Token może nadal posiadać około 20 000 BTC. W tamtym okresie czasu było to około 150 milionów dolarów.

W ubiegłym roku zaobserwowano ogromne transakcje BTC i ETH, dokonywane przez adresy należące do Plus Token, a niektórzy analitycy obwiniali platformę o manipulację ceny Bitcoina.

Jak działał PlusToken?

Sposób w jaki działał Plus Token był bardzo prosty. Firma oferowała swoim klientom usługę powierniczą, a w zamian mieli oni otrzymywać udziały z obrotu oraz wydobycia kryptowalut.

W ten sposób platforma wyłudziła 2.9 miliarda dolarów w BTC, od nieświadomych niczego klientów.

Whale Alerts tworzy nową stronę internetową

Największy twitterowy profil, który śledzi duże krypto transakcje, uruchomił nową stronę internetową, na której każdy może zgłosić scam powiązany z kryptowalutami.

Na stronie, dzięki bazie danych zgłoszonych adresów, będzie możliwość sprawdzenia czy portfel, który wydaje ci się podejrzany, ma powiązania z cyberprzestępczością.

piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD stratreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.