Pierwsze przypadki fałszywych portfeli cyfrowego juana | Wiadomości | CrypS.

Pierwsze przypadki fałszywych portfeli cyfrowego juana

Michał Misiura
portfel na cyfrowego juana - pojawiły się fałszywki

Chińskie CBDC nie weszło jeszcze do powszechnego obiegu, jednak już zdążyły pojawić się związane z nim oszustwa. Według doniesień chińskich urzędników na rynku pojawiły się fałszywe portfele cyfrowego juana.

Minął już prawie rok prac nad wdrożeniem CBDC Ludowego Banku Chin. Obecny etap pilotażowy dobiega pomyślnie końca. Jednym z elementów testów nad cyfrowym juanem było rozdanie jego darmowych jednostek mieszkańcom miasta Luohu. Projekt powszechnie reklamowały chińskie media i spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców kraju. Nie mogło to umknąć uwadze oszustów.

Podczas niedawnego szczytu w Szanghaju, wypowiadał się na ten temat dyrektor Instytutu CBDC Ludowego Banku Chin Mu Changchun:

Znaleźliśmy już na rynku fałszywe portfele cyfrowe juana. Podobnie jak w erze papierowych banknotów, Ludowy Bank Chin nadal boryka się z problemem fałszerstw oraz wdrażaniem środków przeciwdziałania. – powiedział.

Zdaniem urzędnika, aby zapobiegać tego rodzaju oszustwom, należy podjąć skoordynowane działania w celu opracowania łatwo identyfikowalnego i rozpoznawalnego portfela, dedykowanego cyfrowej walucie. Ważnym elementem budowy zaufania ma być zaangażowanie kolejnych firm oraz państwowych instytucji.

Cyfrowy juan nie zastąpi gotówki

Mu Changchun mówił także o tym, w jaki sposób Chiny będą kształtować swoją politykę względem cyfrowego juana. CBDC będzie wdrażane stopniowo i nie zastąpi gotówki. Bank centralny, ani żaden rządowy wydział nie użyją żadnych „silnych środków administracyjnych”, aby naciskać na powszechne przyjęcie cyfrowego juana. O jego ilości w obiegu zadecyduje popyt. Jak mówił urzędnik:

W zależności od zapotrzebowania na cyfrowego juana wyemitujemy odpowiednią kwotę. Dopóki ludzie będą potrzebować papierowego juana, będziemy go nadal wydawać. Moim osobistym zdaniem ta dwójka będzie współistnieć bardzo długo.

portfel na cyfrowego juana - pojawiły się fałszywkireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.