Peter Brandt czeka na wystrzał kursu bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Peter Brandt czeka na wystrzał kursu bitcoina

Jacek Walewski
peter brandt Bitcoin [BTC]

Według znanego inwestora kurs BTC/USD wygląda, jakby miał wystrzelić. Peter Brandt, bo o nim mowa, jest byczo nastawiony do tego, co czeka nas przez najbliższe miesiące.


Kurs bitcoina wystrzeli?

Brandt przekazał, że „wykres dominacji bitcoina (procentowo) utworzył teraz 24-miesięczny prostokąt”. „Na razie jest to zakres ograniczający. Jednak zdecydowane wybicie z tego zakresu miałoby ogromne znaczenie. Moje nastawienie jest takie, że bitcoin pogrzebie wszystkich pretendentów [do tronu]”, dodał. Jego zdaniem „ostatecznie będzie tylko jeden Król Wzgórza i będzie nim bitcoin”.

Jak więc widać, Brandt zainteresował się tym, jaki udział w kapitalizacji całego rynku ma główna kryptowaluta. Jeżeli BTC miałoby większy udział, oznaczałoby to, że zyskuje na wartości szybciej niż wszystkie altcoiny. Patrząc na wykres Brandta, wydaje się, że kurs BTC musi pokonać poziom 50%, aby rozpocząć wspomniane przez niego silne wybicie.

W chwili pisania tego tekstu dominacja BTC oscyluje na poziomie 48,37%.

Co może doprowadzić do skoku kursu bitcoina?

Dziś jeden bitcoin kosztuje 27 960 USD, co przekłada się na wzrost ceny o ponad 2% w skali tygodnia. Od wczoraj kurs zanurkował jednak poniżej poziomu 28 000 USD, co przekłada się na 2-procenotowy spadek.

Powyższego spadku nie widać jednak na poziomie nastrojów. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 55, co oznacza chciwość inwestorów (warto jednak dodać, że ostatnie badanie wykonano, gdy cena znajdowała się powyżej wsparcia 28 000 USD).

Co zaś może napędzić dalsze wzrosty? Po pierwsze dalszy kryzys bankowy. Obecnie obserwujemy upadek First Republic Bank i przejmowanie go przez JP Morgana, jedną z największych instytucji finansowych na świecie. Do tego w USA przeciąga się debata o podniesieniu limitu zadłużenia publicznego. Jeżeli Demokraci nie dojdą do porozumienia z Republikanami (co wydaje się mało realne, ale pamiętajmy, w jakich czasach żyjemy!), już 1 czerwca mocarstwo będzie musiało teoretycznie ogłosić bankructwo. O zawarcie szybkiego porozumienia w tej sprawie apeluje prezydent Joe Biden i sekretarz skarbu Janet Yellen.

Trudna sytuacja geopolityczna i gospodarcza mogą napędzić wzrost ceny BTC jako nowego safe haven.

peter brandtreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.