PayPal udostępnia opcję wypłat kryptowalut na zewnętrzne portfele | Wiadomości | CrypS.

PayPal udostępnia opcję wypłat kryptowalut na zewnętrzne portfele

Mariusz Przepiórka
paypal zaczyna umożliwiać przelewy bitcoina na zewnętrzne portfele

Po wprowadzeniu możliwości kupna i sprzedaży kryptowalut na swojej platformie w październiku 2020 roku, teraz PayPal pozwala użytkownikom na przesyłanie, wysyłanie i odbieranie cyfrowych aktywów między kontem PayPal a innymi portfelami i giełdami.


Od wtorku funkcja ta jest dostępna dla wybranych użytkowników w USA, a w nadchodzących tygodniach zostanie rozszerzona na wszystkich uprawnionych użytkowników w tym kraju. Pierwsza grupa obsługiwanych tokenów obejmuje bitcoina (BTC), ethereum (ETH), bitcoin cash (BCH) i litecoina (LTC).

Ponadto klienci, którzy przelewają swoje kryptowaluty na konto PayPal, mogą je wydać za pośrednictwem usługi Checkout w milionach punktów handlowych. Firma uzyskała pełną licencję Bitlicense od nowojorskiego Wydziału Usług Finansowych.

Aby przekazywać kryptowaluty, użytkownicy będą musieli po prostu zalogować się na swoje konta i wejść do działu kryptowalut. Zwykle przed rozpoczęciem procedury konieczne będzie przeprowadzenie jednorazowej weryfikacji tożsamości.

PayPal pracuje nad innymi usługami kryptowalutowymi

Transfery kryptowalut do odbiorców spoza systemu PayPal będą obciążone opłatą sieciową uzależnioną od blockchaina, ale transfery między użytkownikami systemu PayPal nie będą obciążone takimi opłatami. Aby chronić prywatność użytkowników, firma będzie generować nowy adres odbiorcy dla każdej transakcji na konto PayPal. PayPal nie będzie również pobierał opłat za przelewy przychodzące.

Firma pracuje także nad integracją innych form usług kryptowalutowych, takich jak waluty cyfrowe banków centralnych. Bada również możliwość uruchomienia własnego stablecoina pod nazwą „PayPal Coin. Informację ujawniono po tym, jak jeden z deweloperów znalazł dowody na istnienie takiego stablecoina w kodzie źródłowym aplikacji firmy na iPhone’a.

paypal zaczyna umożliwiać przelewy bitcoina na zewnętrzne portfelereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.