Parallel Finance wygrywa czwartą aukcję Parachain w Polkadot | Wiadomości | CrypS.

Parallel Finance wygrywa czwartą aukcję Parachain w Polkadot

Maciej Żerelik
polkadot parachainy

Parallel Finance wygrał czwartą aukcję parachainów Polkadot. Dołączył tym samym do pozostałych zwycięzców: Acala, Moonbeam i Astar.

Parallel Finance został zwycięzcą czwartej aukcji parachainów Polkadot, zapewniając sobie tym samym miejsce w ekosystemie Polkadot na prawie dwa lata. Parachainy Polkadot to indywidualne blockchainy, które integrują się z głównym łańcuchem przekaźnikowym poprzez „sloty” i są interoperacyjne między sobą poprzez mosty.

Projekty konkurują o sloty poprzez proces aukcji parachainów. Uczestnicy i inwestorzy oddają głosy poprzez staking tokenów DOT. Parallel Finance zebrał ponad 10,75 miliona tokenów DOT, co stanowi równowartość około 306 mln USD przy obecnych cenach.

Dzięki temu Parallel Finance stał się projektem z trzecim co do wielkości wkładem DOT w dotychczasowych aukcjach parachain, nieznacznie wyprzedzając Astar, który wygrał trzecią aukcję parachain. Duży skok nastąpił natomiast pomiędzy pierwszym i drugim zwycięzcą – odpowiednio Acala i Moonbeam. Acala wniosła wkład w wysokości ok. 32,5 mln DOT, a Moonbeam ok. 35,75 mln DOT.

Parallel Finance otrzyma dzierżawę slotu 17 grudnia tego roku. Będzie ona trwała do 20 października 2023 roku. Uczestnicy projektu zostaną nagrodzeni tokenami PARA w wysokości około 25 tokenów PARA za każdy wniesiony DOT.

Według zespołu, nagrody będą dystrybuowane w dziewięciu różnych partiach rozłożonych w czasie trwania dzierżawy. Pierwsza runda dystrybucji została zaplanowana na 22 grudnia.

polkadot parachainy



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.