Pakistańska prowincja tworzy komitet ds. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Pakistańska prowincja tworzy komitet ds. kryptowalut

Mariusz Przepiórka
pakistańska prowincja chce opracować przyjazne dla kryptowalut regulacje

Pakistańska prowincja Khyber Pakhtunkhwa (Chajber Pasztunchwa), lub KP, utworzyła federalny komitet, którego celem jest przygotowanie nowej polityki kryptowalutowej, w tym wspieranego przez rząd wydobycia kryptowalut.

W ramach nowej polityki, Kryptowalutowy Komitet Doradczy KP podjął już decyzję o pilotażowym uruchomieniu dwóch farm wydobywczych kryptowalut zasilanych energią wodną. Informację tą podała agencja Reutera, powołując się na ministra pakistańskiego rządu.

Komitet odbył swoje pierwsze spotkanie 17 marca. Zia Ullah Bangash, doradca rządu prowincji ds. nauki i technologii ogłosił na Twitterze, że rząd KP podejmuje poważne kroki dotyczące kryptowalut i ich wydobycia, zgodnie z głównymi kierunkami wyznaczonymi przez ministra Mahmooda Khana.

Kryptowalutowy Komitet Doradczy KP powołano w celu dokonania przeglądu i omówienia „niezbędnych kroków w celu uregulowania, zalegalizowania i niezbędnego ustawodawstwa” obejmującego kryptowaluty. Wiele wskazuje, że dużą rolę w utworzeniu komitetu odegrał lokalny zwolennik kryptowalut i influencer Waqar Zaka. We wpisie na Twitterze Bangash napisał również, że jest wdzięczny Waqarowi Zaka za pełną współpracę i wsparcie dla rządu KP.

Rośnie presja na pakistańskie władze

Według lokalnych doniesień, KP jest pierwszą z czterech prowincji w Pakistanie, która uruchomiła komitet doradczy skoncentrowany na kryptowalutach i ich wydobyciu. Prowincja nakłaniała rząd centralny do legalizacji kryptowalut, posuwając się nawet do tego, że w grudniu 2020 roku przyjęła rezolucję, na podstawie której domagała się działań legislacyjnych na poziomie federalnym.

Bank Centralny Pakistanu objął kryptowaluty zakazem w 2018 roku. Oświadczył wówczas, że kryptowaluty takie jak bitcoin nie są legalnym środkiem płatniczym. Pomimo oficjalnego zakazu, mieszkańcy Pakistanu najwyraźniej nie przestali inwestować w kryptowaluty. Według Bangasha, rząd kraju jest jedynym podmiotem, który nie jest zainteresowany tą branżą. Jego zdaniem mieszkańcy Pakistanu w dużym stopniu są zaangażowani w kryptowaluty, prowadząc ich wydobycie lub handlując nimi i osiągając zyski z tego tytułu.

pakistańska prowincja chce opracować przyjazne dla kryptowalut regulacje
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.