Wyciek danych z giełdy kryptowalut Hotbit | Ostrzeżenie | CrypS.

Wyciek danych z giełdy kryptowalut Hotbit

Konrad Juszczyk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

29 kwietnia o godzinie 24:00, giełda kryptowalut Hotbit przeszła cyberatak, w wyniku którego napastnicy rzekomo uzyskali dostęp do danych prawie 2 milionów użytkowników. Chińska giełda kryptowalut wyłączyła natychmiastowo platformę w celu konserwacji po próbie włamania. Według oświadczenia firmy fundusze na giełdzie są bezpieczne.

W wyniku ataku mogło dojść do wycieku numerów telefonów, adresów e-mail i danych o zasobach użytkowników. Hasło i klucz 2FA są zaszyfrowane, więc teoretycznie powinny być bezpieczne. Jednak nadal zalecamy natychmiastową zmianę hasła. – poinformowała giełda w oświadczeniu.

Podobno hakerom nie udało się uzyskać dostępu do portfeli Hotbit, ale udało im się włamać do bazy danych użytkowników platformy. W związku z tym zespół Hotbit radzi klientom ignorowanie wszelkich komunikatów od podmiotów podających się za przedstawicieli giełdy. Prace techniczne potrwają od 7 do 14 dni. Po wznowieniu operacji giełda anuluje otwarte zlecenia, aby uniknąć niezamierzonych strat handlowych dla użytkowników. Hotbit weźmie również odpowiedzialność za straty produktów lewarowanych ETF poniesionych przez posiadaczy pozycji w okresie prac technicznych.

Osoba atakująca próbowała włamać się do serwera portfela, aby ukraść środki, ale akcja została zidentyfikowana i pomyślnie zablokowana przez system kontroli ryzyka Hotbit. Wszystkie fundusze użytkowników są bezpieczne. –  powiedział Alex Zhou, dyrektor ds. Bezpieczeństwa Hotbit

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz