Wyciek danych z giełdy kryptowalut Hotbit | Ostrzeżenie | CrypS.

Wyciek danych z giełdy kryptowalut Hotbit

Konrad Juszczyk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

29 kwietnia o godzinie 24:00, giełda kryptowalut Hotbit przeszła cyberatak, w wyniku którego napastnicy rzekomo uzyskali dostęp do danych prawie 2 milionów użytkowników. Chińska giełda kryptowalut wyłączyła natychmiastowo platformę w celu konserwacji po próbie włamania. Według oświadczenia firmy fundusze na giełdzie są bezpieczne.

W wyniku ataku mogło dojść do wycieku numerów telefonów, adresów e-mail i danych o zasobach użytkowników. Hasło i klucz 2FA są zaszyfrowane, więc teoretycznie powinny być bezpieczne. Jednak nadal zalecamy natychmiastową zmianę hasła. – poinformowała giełda w oświadczeniu.

Podobno hakerom nie udało się uzyskać dostępu do portfeli Hotbit, ale udało im się włamać do bazy danych użytkowników platformy. W związku z tym zespół Hotbit radzi klientom ignorowanie wszelkich komunikatów od podmiotów podających się za przedstawicieli giełdy. Prace techniczne potrwają od 7 do 14 dni. Po wznowieniu operacji giełda anuluje otwarte zlecenia, aby uniknąć niezamierzonych strat handlowych dla użytkowników. Hotbit weźmie również odpowiedzialność za straty produktów lewarowanych ETF poniesionych przez posiadaczy pozycji w okresie prac technicznych.

Osoba atakująca próbowała włamać się do serwera portfela, aby ukraść środki, ale akcja została zidentyfikowana i pomyślnie zablokowana przez system kontroli ryzyka Hotbit. Wszystkie fundusze użytkowników są bezpieczne. –  powiedział Alex Zhou, dyrektor ds. Bezpieczeństwa Hotbit

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.