Władze Dubaju ostrzegają przed fałszywą cyfrową walutą Dubai Coin | Ostrzeżenie | CrypS.

Władze Dubaju ostrzegają przed fałszywą cyfrową walutą Dubai Coin

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Władze Dubaju wydały ostrzeżenie przed cyfrową walutą o nazwie Dubai Coin, stwierdzając, że token nigdy nie otrzymał zatwierdzenia od żadnego oficjalnego organu.

W tweecie z czwartku (27.08.2021), Dubai Media Office oświadczyło, że nielicencjonowana strona internetowa promuje token i wykorzystuje metodę phishingu, aby zwabić niczego niepodejrzewające ofiary do podania wrażliwych informacji osobistych, takich jak hasła, numery telefonów i numery kart kredytowych.

Twórcy Dubai Coin (DBIX) twierdzili, że token jest oficjalną walutą miasta Dubaj, wprowadzając tym samym inwestorów w błąd. Ponadto, jako firmę stojącą za uruchomieniem tokena podano Arabchain Technology, lokalny publiczny blockchain.

Tymczasem strona DubPay, która obecnie nie istnieje, promowała Dubai Coin jako „nową światową kryptowalutę, której celem jest zastąpienie USD jako de-facto globalnej waluty”.

Pierwotna wartość Dubai Coin po uruchomieniu wynosiła 0,17 USD, a token był notowany na głównych platformach, takich jak CoinMarketCap. Cena tokena w momencie jego uruchomienia gwałtownie wzrosła o ponad 1000%.

Jednak po ostrzeżeniu ze strony władz Dubaju, CoinMarketCap i inne platformy, które notowały Dubai Coin, usunęły token ze swoich rankingów. Według biura medialnego Dubaju:

Kryptowalut Dubai Coin nigdy nie została zatwierdzona przez żaden oficjalny organ. Strona internetowa promująca monetę jest wyrafinowaną kampanią phishingową, której celem jest kradzież informacji osobistych od odwiedzających ją osób.

ArabianChain dzień przed wydaniem ostrzeżenia, również oświadczył, że nie ma nic wspólnego z tokenem. Co więcej, firma nazwała stronę oszustwem i poprosiła ludzi o ostrożność.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz