Władze Dubaju ostrzegają przed fałszywą cyfrową walutą Dubai Coin | Ostrzeżenie | CrypS.

Władze Dubaju ostrzegają przed fałszywą cyfrową walutą Dubai Coin

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Władze Dubaju wydały ostrzeżenie przed cyfrową walutą o nazwie Dubai Coin, stwierdzając, że token nigdy nie otrzymał zatwierdzenia od żadnego oficjalnego organu.

W tweecie z czwartku (27.08.2021), Dubai Media Office oświadczyło, że nielicencjonowana strona internetowa promuje token i wykorzystuje metodę phishingu, aby zwabić niczego niepodejrzewające ofiary do podania wrażliwych informacji osobistych, takich jak hasła, numery telefonów i numery kart kredytowych.

Twórcy Dubai Coin (DBIX) twierdzili, że token jest oficjalną walutą miasta Dubaj, wprowadzając tym samym inwestorów w błąd. Ponadto, jako firmę stojącą za uruchomieniem tokena podano Arabchain Technology, lokalny publiczny blockchain.

Tymczasem strona DubPay, która obecnie nie istnieje, promowała Dubai Coin jako “nową światową kryptowalutę, której celem jest zastąpienie USD jako de-facto globalnej waluty”.

Pierwotna wartość Dubai Coin po uruchomieniu wynosiła 0,17 USD, a token był notowany na głównych platformach, takich jak CoinMarketCap. Cena tokena w momencie jego uruchomienia gwałtownie wzrosła o ponad 1000%.

Jednak po ostrzeżeniu ze strony władz Dubaju, CoinMarketCap i inne platformy, które notowały Dubai Coin, usunęły token ze swoich rankingów. Według biura medialnego Dubaju:

Kryptowalut Dubai Coin nigdy nie została zatwierdzona przez żaden oficjalny organ. Strona internetowa promująca monetę jest wyrafinowaną kampanią phishingową, której celem jest kradzież informacji osobistych od odwiedzających ją osób.

ArabianChain dzień przed wydaniem ostrzeżenia, również oświadczył, że nie ma nic wspólnego z tokenem. Co więcej, firma nazwała stronę oszustwem i poprosiła ludzi o ostrożność.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.