Użytkownik Reddita ostrzega przed SCAMem typu "kopiuj-wklej" | Ostrzeżenie | CrypS.

Użytkownik Reddita ostrzega przed SCAMem typu „kopiuj-wklej”

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Użytkownik serwisu Reddit ostrzegł społeczność przed kryptowalutowym scamem wykorzystującym funkcje „kopiuj, wklej” podczas wysyłania pieniędzy poprzez giełdy.

Zgodnie z postem opublikowanym 26 sierpnia, użytkownik Reddit au/seraf1990 padł ofiarą kryptowalutowego scamu podczas próby dokonania przelewu środków z Binance do Coinbase.

Użytkownik skopiował adres swojego portfela BTC w Coinbase za pomocą wbudowanej funkcji kopiowania, tuż przed zalogowaniem się do Binance w celu zainicjowania przelewu.

Użytkownik napisał w poście:

„Zalogowalem się do Binance, aby wysłać BTC do Coinbase i wkliłem adres z bufora bez zastanowienia. Popchnąłem transakcję. Godzinę później zdałem sobie sprawę, że jest to inny adres i tylko 4 pierwsze symbole są takie same”.

U/seraf1990 twierdzi, że funkcja kopiowania i wklejania została zmodyfikowana, tak aby odzwierciedlić obcy adres, pomimo użycia tych samych początkowych czterech znaków, co adres prawdziwy.

Członkowie społeczności zareagowali na post, zalecając, aby giełdy tworzyły „białą listę” adresów portfeli w celu zapewnienia, że środki są wysyłane do właściwego odbiorcy. Inni użytkownicy polecili, aby zawsze sprawdzali pierwsze i ostatnie cztery znaki adresu portfela przed rozpoczęciem transakcji.

LINK DO ORYGINALNEGO POSTU

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.