Użytkownik Reddita ostrzega przed SCAMem typu "kopiuj-wklej" | Ostrzeżenie | CrypS.

Użytkownik Reddita ostrzega przed SCAMem typu „kopiuj-wklej”

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Użytkownik serwisu Reddit ostrzegł społeczność przed kryptowalutowym scamem wykorzystującym funkcje „kopiuj, wklej” podczas wysyłania pieniędzy poprzez giełdy.

Zgodnie z postem opublikowanym 26 sierpnia, użytkownik Reddit au/seraf1990 padł ofiarą kryptowalutowego scamu podczas próby dokonania przelewu środków z Binance do Coinbase.

Użytkownik skopiował adres swojego portfela BTC w Coinbase za pomocą wbudowanej funkcji kopiowania, tuż przed zalogowaniem się do Binance w celu zainicjowania przelewu.

Użytkownik napisał w poście:

„Zalogowalem się do Binance, aby wysłać BTC do Coinbase i wkliłem adres z bufora bez zastanowienia. Popchnąłem transakcję. Godzinę później zdałem sobie sprawę, że jest to inny adres i tylko 4 pierwsze symbole są takie same”.

U/seraf1990 twierdzi, że funkcja kopiowania i wklejania została zmodyfikowana, tak aby odzwierciedlić obcy adres, pomimo użycia tych samych początkowych czterech znaków, co adres prawdziwy.

Członkowie społeczności zareagowali na post, zalecając, aby giełdy tworzyły „białą listę” adresów portfeli w celu zapewnienia, że środki są wysyłane do właściwego odbiorcy. Inni użytkownicy polecili, aby zawsze sprawdzali pierwsze i ostatnie cztery znaki adresu portfela przed rozpoczęciem transakcji.

LINK DO ORYGINALNEGO POSTU

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz