Uwaga na Fedlio (dawniej BiteBTC) | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Fedlio (dawniej BiteBTC)

Konrad Juszczyk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Ostrzegamy przed fałszywą giełdą kryptowalut Fedlio. Jest to najprawdopodobniej scam, który działał wcześniej pod nazwą BiteBTC i oszukał setki osób. 

BiteBTC była giełdą kryptowalut, która została uruchomiona na początku 2018 roku i jej działania nie wymagały zgody FSA, mimo siedziby na Seszelach, przez co spółka działała zgodnie z KYC.

Sama giełda mówiła o obrocie setkami milionów dolarów dziennie, jednak przyjrzenie się z bliska ujawniało zawyżone wskaźniki handlu ze względu na pranie pieniędzy. Następnie wyszły informacje o tym, że platforma rzekomo okradała użytkowników oraz była firmą widmo niemożliwą do wykrycia w prawdziwym świecie.

Następnie podmiot został wchłonięty przez Seychelles Commercial Bank i przestał istnieć. Zespół od BiteBTC zaczął pracować przy nowym projekcie, a mianowicie Fedlio, przez co od samego początku firma wydawała się być podejrzana. Fedlio to giełda kryptowalut z Singapuru i jest najprawdopodobniej następcą scamu BiteBTC, który został odkryty przez mnóstwo użytkowników i zyskał łatkę scamu w branży krypto.

Samo Fedlio mimo niedługiego stażu zyskało wiele nieprzychylnych opinii jak te na TrustPilot komentujące problemy użytkoników, lub wypowiedzi osób pod postami na Twitterze mówiące o problemach z wypłatą środków i zarzutami odnośnie prowadzenia scamu. Mimo „popularności” giełda nie jest notowana na żadnym portalu zbierającym informacje o giełdach kryptowalut jak CoinMarketCap lub CoinGecko. Nazwa BiteBTC jest znana w środowisku krypto scamów, stąd podjęcie decyzji o rebrandingu. Strona giełdy nie zawiera żadnych przydatnych informacji jak numer telefonu, email czy miejsce siedziby.

Fedlio

  • STRONA: Fedlio.com
  • FIRMA: MSI Investments LLC (należąca do Seychelles Commercial Bank)
ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz