Uwaga na Bitcoinig oraz Dualmine | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na Bitcoinig oraz Dualmine

Konrad Juszczyk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Uwaga na:

  • Bitcoin Investment Group Sp. z o.o – Bitcoinig.com
  • Dualmine – Dualmine.com

Jeżeli spotkałeś się, z którym z wymienionych daj nam znać w komentarzu.

Bitcoin Investment Group Sp. z o.o

Firma Bitcoin Investment Group Sp. z o.o. nie istnieje (brak wpisu w KRS). Firma obsługująca platformę Bitcoinig.com ma siedzibę na blokowisku w Bułgarii (zgodnie z informacjami podanymi na stronie). Sama strona platformy postawiona jest na starym silniku WordPress z dziurawymi wtyczkami, i zapewne wkrótce zniknie i pojawi się pod nową marką/nazwą/domeną/siedzibą. Można zakładać, że oszukali oni wiele osób, jednak tylko jedno z przewinien wyszło na jaw, gdzie firma oszukała kobietę na 50,000zł.

Zaoferowali pomnożenie zainwestowanych środków. Firma poprowadziła zainteresowaną przez wszystkie kroki, od wzięcia pożyczki i wysłania kopii dowodu osobistego, po przelanie środków na „platformę inwestycyjną”. W krótkim czasie platforma przekazała fałszywe informacje o pomnożeniu środków. Gdy nadszedł czas na wypłatę środków z platformy, kobieta została poinformowana „o przelaniu wszystkich środków na rzecz Skarbu Państwa zgodnie z ustawą przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”.

  • STRONA: Bitcoinig.com

Dualmine

Dualmine jest scamem, jak większość usług cloud miningu. W ostatnim czasie firma zyskała spore zainteresowanie ze względu na bardzo przyzwoite zasady współpracy i możliwość zarobku. Jednak po pewnym czasie zaszły zmiany i firma na swojej reputacji wciąż zbiera nowych zainteresowanych.

Na większości portalów z recenzjami umieszczają oni fałszywe pozytywne komentarze, a te prawdziwe o ile mogą usuwają. Użytkownicy z całego świata zgłaszają różnorakie problemy jak: brak dostępu do konta, utrudnianie wypłaty zainwestowanych środków lub jej całkowity brak, możliwa wypłata tylko w natywnym tokenie Dualmine CRT, który obecnie nie ma żadnej wartości i nie jest notowany na giełdzie oraz nagminne prośby od firmy o wystawianie pozytywnych opinii. Można spodziewać się, że firma napompuje się, a za jakiś czas zniknie z środkami inwestorów.

  • STRONA: Dualmine.com
ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz