Trezor ostrzega przed fałszywą aplikacją w Google Play | Ostrzeżenie | CrypS.

Trezor ostrzega przed fałszywą aplikacją w Google Play

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Producent portfeli sprzętowych – Trezor ostrzegł swoich użytkowników o fałszywej aplikacji, która została umieszczona w Google Play.

We wczorajszym tweecie, firma poinformowała, że złośliwa aplikacja nie ma żadnego związku z SatoshiLabs lub Trezor. W międzyczasie Trezor przypomniał swoim użytkownikom, aby nigdy nie udostępniali nikomu swojej frazy seed, chyba że poprosi o to twój portfel.


Fałszywa aplikacja została pobrana ponad 1000 razy. Tak duża ilość pobrań, prawdopodobnie wyrządziła już szkody, a niczego nieświadomi użytkownicy stracili swoje pieniądze. Kto jest winny w tym przypadku? Bez wątpienia Google, który nie zastosował niezbędnych środków, aby powstrzymać fałszywe aplikacje na swojej platformie. Złośliwa aplikacja zanim została usunięta ze sklepu Google Play miała ponad 360 recenzji, z których wszystkie zostały uznane za fałszywe. Jako środek zapobiegawczy, Trezor udostępnił bezpieczny link Google, który umożliwia użytkownikom pobranie prawdziwej aplikacji.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.