Tajski SEC ostrzega przed projektem Somdejcoin (SDC) | Ostrzeżenie | CrypS.

Tajski SEC ostrzega przed projektem Somdejcoin (SDC)

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła inwestorów przed inwestowaniem w Somdejcoin (SDC). Jak twierdzi dane inwestycyjne dotyczące monety są pod wieloma względami niejasne.

SEC wydała oświadczenie w środę, podnosząc podejrzenia dotyczące SDC, monety nazwanej na cześć mnicha, który jest czczony przez wielu buddystów. Moneta została opracowana przez Wat Pa Mahayan jako moneta pamiątkowa z ograniczoną podażą 66 186 727 tokenów. Liczba ta jest równa populacji Tajlandii w 2020 roku.

SEC zamierza skontaktować się z Satang Pro, giełdą cyfrową, na której notowana jest SDC. Chce się bowiem dowiedzieć czy moneta spełnia zasady notowań giełdy.

Regulator stwierdził, że aby móc notować token na licencjonowanej giełdzie cyfrowej, musi on spełniać pewne warunki. Co więcej, nie może należeć do czterech kategorii, a mianowicie tokenów meme, fan tokenów, NFT i wszelkich tokenów cyfrowych emitowanych przez giełdy.

SEC stwierdził również, że niektóre aspekty danych inwestycyjnych monety, takie jak warunki monety i „kurs wymiany w celu odkupienia korzyści”, są nadal niejasne. Dlatego inwestorom, którzy są zainteresowani inwestycją zaleca się zachowanie ostrożności przed podjęciem decyzji.

Moneta jest nazwana imieniem mnicha i może być uważana za działalność komercyjną świątyni. Dlatego możliwe jest też, że wymaga pozwolenia od Narodowego Biura Buddyzmu lub innych odpowiednich organów regulacyjnych.

Według twórców, sprzedawcy monety będą obciążeni 9% podatkiem za każdym razem, gdy dokonają transakcji. Dochód ma być podzielony równo na trzy części, aby wspierać buddyzm, zwiększyć płynność i rozdać kolejne monety dla hodlerów.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz