Tajski SEC ostrzega przed projektem Somdejcoin (SDC) | Ostrzeżenie | CrypS.

Tajski SEC ostrzega przed projektem Somdejcoin (SDC)

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła inwestorów przed inwestowaniem w Somdejcoin (SDC). Jak twierdzi dane inwestycyjne dotyczące monety są pod wieloma względami niejasne.

SEC wydała oświadczenie w środę, podnosząc podejrzenia dotyczące SDC, monety nazwanej na cześć mnicha, który jest czczony przez wielu buddystów. Moneta została opracowana przez Wat Pa Mahayan jako moneta pamiątkowa z ograniczoną podażą 66 186 727 tokenów. Liczba ta jest równa populacji Tajlandii w 2020 roku.

SEC zamierza skontaktować się z Satang Pro, giełdą cyfrową, na której notowana jest SDC. Chce się bowiem dowiedzieć czy moneta spełnia zasady notowań giełdy.

Regulator stwierdził, że aby móc notować token na licencjonowanej giełdzie cyfrowej, musi on spełniać pewne warunki. Co więcej, nie może należeć do czterech kategorii, a mianowicie tokenów meme, fan tokenów, NFT i wszelkich tokenów cyfrowych emitowanych przez giełdy.

SEC stwierdził również, że niektóre aspekty danych inwestycyjnych monety, takie jak warunki monety i “kurs wymiany w celu odkupienia korzyści”, są nadal niejasne. Dlatego inwestorom, którzy są zainteresowani inwestycją zaleca się zachowanie ostrożności przed podjęciem decyzji.

Moneta jest nazwana imieniem mnicha i może być uważana za działalność komercyjną świątyni. Dlatego możliwe jest też, że wymaga pozwolenia od Narodowego Biura Buddyzmu lub innych odpowiednich organów regulacyjnych.

Według twórców, sprzedawcy monety będą obciążeni 9% podatkiem za każdym razem, gdy dokonają transakcji. Dochód ma być podzielony równo na trzy części, aby wspierać buddyzm, zwiększyć płynność i rozdać kolejne monety dla hodlerów.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.