PancakeSwap ostrzega przed e-mailowym SCAMem | Ostrzeżenie | CrypS.

PancakeSwap ostrzega przed e-mailowym SCAMem

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Szybko rosnąca popularność PancakeSwap – zdecentralizowanej giełdy działającej na Binance Smart Chain – przyciągnęła uwagę oszustów. Projekt ostrzega o grupie, która promuje fałszywe airdropy, próbując okraść ofiary, poprzez ich odebranie za pośrednictwem fałszywego linku.

Popularność DEX wykorzystującego Binance Smart Chain eksplodowała w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Szybkie i tanie transakcje zaowocowały wysokim poziomem wykorzystania. To doprowadziło do prześcignięcia całej sieci Ethereum pod względem dziennych transakcji.

Kiedy cokolwiek w branży kryptowalut rozwija się nad wyraz szybko, pojawiają się też nieuczciwe podmioty. Zespół PancakeSwap ostrzegł na Twitterze przed e-mailowym scamem. Według DEXa grupa nieznanych przestępców podszyła się pod platformę i promowała fałszywy airdrop.

Zespół doradził użytkownikom, aby oznaczyli e-mail jako spam i usunęli go. Według zdecentralizowanej giełdy, baza e-maili wykorzystana do scamu może pochodzić z zeszłorocznego włamania do Leger.

Airdropy są zazwyczaj wdrażane w celu zwiększenia popularności projektu poprzez dystrybucję jego natywnych tokenów (za darmo) na portfele użytkowników. PancakeSwap podkreślił, że w tej chwili nie ma zamiaru organizować żadnego airdropu.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz