PancakeSwap ostrzega przed e-mailowym SCAMem | Ostrzeżenie | CrypS.

PancakeSwap ostrzega przed e-mailowym SCAMem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Szybko rosnąca popularność PancakeSwap – zdecentralizowanej giełdy działającej na Binance Smart Chain – przyciągnęła uwagę oszustów. Projekt ostrzega o grupie, która promuje fałszywe airdropy, próbując okraść ofiary, poprzez ich odebranie za pośrednictwem fałszywego linku.

Popularność DEX wykorzystującego Binance Smart Chain eksplodowała w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Szybkie i tanie transakcje zaowocowały wysokim poziomem wykorzystania. To doprowadziło do prześcignięcia całej sieci Ethereum pod względem dziennych transakcji.

Kiedy cokolwiek w branży kryptowalut rozwija się nad wyraz szybko, pojawiają się też nieuczciwe podmioty. Zespół PancakeSwap ostrzegł na Twitterze przed e-mailowym scamem. Według DEXa grupa nieznanych przestępców podszyła się pod platformę i promowała fałszywy airdrop.

Zespół doradził użytkownikom, aby oznaczyli e-mail jako spam i usunęli go. Według zdecentralizowanej giełdy, baza e-maili wykorzystana do scamu może pochodzić z zeszłorocznego włamania do Leger.

Airdropy są zazwyczaj wdrażane w celu zwiększenia popularności projektu poprzez dystrybucję jego natywnych tokenów (za darmo) na portfele użytkowników. PancakeSwap podkreślił, że w tej chwili nie ma zamiaru organizować żadnego airdropu.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.