Oszuści podszywają się pod BitBay | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszuści podszywają się pod BitBay

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Kryptowaluty od zawsze cieszą się  dużym zainteresowaniem ze strony oszustów, którzy próbują naciągnąć mniej świadomych inwestorów na szybkie i ogromne zyski. Ich działalność wzmaga się zwykle w momentach wzrostów na rynku. Podobną sytuację widzimy obecnie, gdy BTC osiąga rekordowe od lat wyniki. Przed jednym z oszustw przestrzega giełda BitBay.

Założona w Polsce giełda kryptowalutowa na swym koncie na Facebooku ostrzega przed stroną internetową bitbayinvest.net, która jest kopią oficjalnej strony internetowej giełdy.

Pamiętajcie, że jedyną poprawną domeną naszej giełdy jest http://bitbay.net/ i przed każdym logowaniem warto upewnić się, czy znajdujecie się na stronie https://auth.bitbay.net/login. Jeśli spotkaliście się z inną podszywająca się pod nas stroną lub profilem w mediach społecznościowych, dajcie znać w grupie lub skontaktujcie się z naszym supportem, abyśmy mogli zareagować i ostrzec innych. – poinformowała giełda.

Fałszywe strony internetowe to jeden z dość popularnych sposobów wyłudzania danych i pieniędzy. Organy regulacyjne wielu krajów raz po raz publikują ostrzeżenia o klonach licencjonowanych firm, które bezprawnie wykorzystują ich logo i grafikę w celu wprowadzenia klientów w błąd.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz