Oszuści ogłaszają fałszywe ICO dla Libry | Ostrzeżenie | CrypS.

Oszuści ogłaszają fałszywe ICO dla Libry

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Libra, czyli cyfrowa waluta, nad którą od pewnego czasu pracuje Facebook, ponownie przyciągnęła oszustów. Tym razem na Twitterze opublikowali ogłoszenie o uruchomieniu ICO dla Libry.

Informacja ta pojawiła się na koncie @CoinLibraToken. Według weryfikacji przeprowadzonej przez portal Cryptoslate, ponad 40% z 12 000 kont obserwujących fałszywy profil Libry, to również fałszywki. Portal donosi również, że na adresie portfela, na który mają trafiać wpłaty na nieprawdziwą Librę są tylko niewielkie kwoty ETH.

Materiały promocyjne są pełne literówek i błędów, co dodatkowo podważa ich wiarygodność. Najważniejsze jednak jest to, że Libra wciąż jeszcze nie ma ustalonej wartości. Oszuści podają tymczasem, że inwestycja w wysokości 0,1 ETH przyniesie 300 mln tokenów.

Pierwsze próby oszustw na Librę pojawiły się już w połowie 2019 roku, mimo zapowiedzi Facebooka, że waluta nie wejdzie na rynek przed rokiem 2020.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.