Nowy sposób kradzieży kryptowalut - Clipper Malware | Ostrzeżenie | CrypS.

Nowy sposób kradzieży kryptowalut – Clipper Malware

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Kryptowaluty są częstym celem ataków ze strony hakerów, którzy wymyślają kolejne sposoby na to, by wykraść cyfrowe aktywa. Jedną z najnowszych metod jest złośliwe oprogramowanie zwane Clipper Malware, które umożliwia zdalną podmianę adresów odbiorców podczas wysyłania środków z urządzeń mobilnych.

Clipper Malware to oprogramowanie, które infekuje aplikacje do obsługi kryptowalut w sklepie Google Play. Hakerzy w tym przypadku korzystają z lenistwa posiadaczy kryptowalut, którzy adresy portfeli kryptowalutowych często przepisują tradycyjnym „kopiuj-wklej”.

Oprogramowanie Clipper Malware zamienia kopiowany w ten sposób adres na adres portfela należącego do hakera. Zwykle adresy te są bardzo długie i losowe, więc trudno zorientować się, że jakieś elementy zostały podmienione. Internauci ostrzegają się również, że sprawdzenie kilku początkowych znaków to za mało, by uniknąć przykrej niespodzianki.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.