Ministerstwo Finansów Wietnamu ostrzega przed ryzykiem związanym z krypto | Ostrzeżenie | CrypS.

Ministerstwo Finansów Wietnamu ostrzega przed ryzykiem związanym z krypto

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Wietnamskie organy finansowe ostrzegły społeczeństwo przed ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty. Jak podała lokalna agencja informacyjna Thanh Nien, powodem jest brak odpowiednich regulacji w tym azjatyckim kraju.

Ministerstwo Finansów Wietnamu oświadczyło, że „Wietnam nie przyjął żadnych przepisów związanych z emisją, handlem i wymianą wirtualnych walut i wirtualnych aktywów.”

Według rządu, cyfrowe waluty nie są częścią wietnamskich przepisów dotyczących papierów wartościowych. Ministerstwo twierdzi, że istnieją tylko dwie giełdy, które są dopuszczone do obrotu papierami wartościowymi: Ho Chi Minh Stock Exchange i Hanoi Stock Exchange,

Organ finansowy utworzył specjalną grupę badawczą, której zadaniem jest zbadanie branży krypto i opracowanie  regulacji. Ponadto podkreślił również potrzebę podniesienia świadomości na temat branży, aby uniknąć potencjalnego ryzyka w handlu i inwestowaniu, a także ryzyka związanego z nielegalnymi działaniami.

Ostrzeżenie ze strony rządu pojawiło się w związku z doniesieniami o rosnącym sceptycyzmie wobec nowej platformy kryptowalutowej o nazwie Pi Network. Sieć ta staje się coraz bardziej popularna w Azji Południowo-Wschodniej, ale niektórzy obawiają się, że może to być piramida finansowa. Według raportu VnExpress, Dang Minh Tuan, ekspert ds. blockchain w Instytucie Technologii Poczty i Telekomunikacji w Hanoi, powiedział, że Pi Network nie posiada transparentności legalnego projektu.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.