Microsoft ostrzega przed nowym malware | Ostrzeżenie | CrypS.

Microsoft ostrzega przed nowym malware

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

W najnowszym wpisie na Twitterze z dnia 27, Microsoft Security Intelligence (MSI) wydało ostrzeżenie dla użytkowników kryptowalut. Firma ostrzega, że fundusze entuzjastów korzystających jednocześnie z usług Windows, mogą być zagrożone z powodu nowego złośliwego oprogramowania.

Anubis

Nowe złośliwe oprogramowanie o nazwie Anubis, wydaje się używać kodu, który jest rozwidleniem Loki. Wykrada on dane do kryptowalutowych portfeli, dane kart kredytowych i inne cenne informacje od użytkowników systemu Windows.

Według MSI, firma po raz pierwszy odkryła złośliwe oprogramowanie w czerwcu. Nowe malware ma taką samą nazwę jak inny potężny bankowy trojan, który od miesięcy atakuje smartformy oparte na Androidzie.

MSI podkreślił, że złośliwe oprogramowanie wydaje się być pod kontrolą. Firma twierdzi, że został on wdrożony tylko w “ograniczone, początkowe kampanie, które do tej pory używały tylko garści znanych adresów URLi serwerów C2”.

Niektóre strony internetowe podstępnie oszukują ludzi, zmuszając ich do pobrania Anubisa. Następnie złośliwe oprogramowanie kradnie informacje i wysyła je do serwerów za pomocą polecenia HTTP POST.

MSI będzie kontrolować zagrożenie

MSI informuje, że będzie nadal monitorować zagrożenie. Eksperci ds. bezpieczeństwa cybernetycznego zasugerowali, że sposobem na uniknięcie włamania, jest nieotwieranie podejrzanych emaili. Oryginalny kod Loki docierał do swoich ofiar wysyłając załączniki za pośrednictwem poczty elektronicznej. Po kliknięciu instalowały złośliwe oprogramowanie.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.