MF Filipin ostrzega przed Bitcoin Revolution | Ostrzeżenie | CrypS.

MF Filipin ostrzega przed Bitcoin Revolution

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Ministerstwo Finansów Filipin ponownie opublikowało ostrzeżenie przed kryptowalutowymi oszustami, którzy powołują się na ministra finansów tego kraju, Carlosa Domingueza. Według informacji zamieszczonej na stronie ministerstwa, szczególną uwagę należy zwrócić na platformę tradingową pod nazwą Bitcoin Revolution. Komunikat nie podaje jednak innych szczegółów poza nazwą platformy i faktem, że wykorzystuje ona nazwisko ministra finansów.

Najprawdopodobniej chodzi o wykorzystanie wizerunku filipińskiego ministra finansów w facebookowych reklamach SCAM’u. Fałszywy „bitcoinowy bot do tradingu kryptowalutami” jest znany na całym świecie. W zależności od regionu w jego reklamach pojawiają się jednak różne znane osoby, które rzekomo skorzystały z jego usług. Więcej na temat Bitcoin Revolution oraz rodziny pokrewnych oszustw pisaliśmy w artykule: Robert Lewandowski ujawnia prawdę – jak rozpoznać SCAM cz. 1.

Bitcoin Lifestyle

Ministerstwo zapowiedziało podjęcie kroków prawnych. Wskazało również, że nie jest to pierwsza próba kryptowalutowego oszustwa na Filipinach. W maju bieżącego roku instytucje rządowe ostrzegały już przed fałszywymi informacjami, które pojawiały się w sieci. Według nich rząd Filipin przymierzał się do uruchomienia platformy tradingowej, której celem byłoby generowanie zysków z obrotu kryptowalutowego.

Zdaniem ministerstwa, promotorzy tej fałszywej wiadomości zapewniali, że rząd stworzył platformę Bitcoin Lifestyle, a prezydent Duterte zachęca wszystkich obywateli, aby zapoznali się z platformą i jak najszybciej zaangażowali się w jej działanie. Antonio Joselito Lambino II z MF Filipin zdecydowanie zapewnił jednak, że rząd nie ma takich planów.

Fake news sugerował również, że rząd Filipin zakłada wysokie przychody podatkowe z platformy Bitcoin Lifestyle i przyniosą one korzyść wszystkim obywatelom kraju. Według oszustów zyski z takiej działalności miałyby trafić do funduszu emerytalnego i na przeciwdziałanie kryzysowi związanemu z ograniczeniami dostępu do edukacji. Lambino zdementował te informacje i zalecił ostrożność w podejmowaniu inwestycji i dostosowanie oczekiwań względem zysku do rzeczywistości.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz