Manitoba Securities Commission (MSC) ostrzega przed CrypTrade24 | Ostrzeżenie | CrypS.

Manitoba Securities Commission (MSC) ostrzega przed CrypTrade24

Redakcja

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Kanadysjki regulator, ze stanu Manitoba wydał ostrzeżenie o CrypTrade24, domniemanej firmie handlowej Bitcoin, która twierdziła, że jest zarejestrowana w Holandii. Jak się okazało, spółka jest zarejestrowana w Manitobie w Kanadzie, co jest głównym powodem, dlaczego zostało wydane ostrzeżenie.

Według Manitoba Securities Commission (MSC), fizyczna lokalizacja, pod którą miało znajdować się CrypTrade24 w Churchill, była w rzeczywistości jedynie dwupokojowym domkiem letniskowym. Dalsze dochodzenie przeprowadzone przez organ regulacyjny wykazało, że mieszkanie nigdy nie było zamieszkałe, ani nie należało do twórcy projektu.

Zgodnie z raportem, budynek był własnością rządu, która czasami jest zajmowana przez pracowników rządowych, gdy odwiedzają oni Churchill służbowo. Departament rządowy, który jest właścicielem domu, potwierdził, że “firma” kryptowalutowa, nigdy nie miała siedziby w tym miejscu.

Regulator zauważył także, że Cryptrade24 oferuje wysoki (ponad 100 procent) zwrot z inwestycji (ROI). Warto zauważyć, że jest to jedna z cech, która łączy bardzo wiele scamów.

Manitoba Securities Commission (MSC) napisała w komunikacie:

“Strona internetowa firmy, cryptrade24.com, obiecuje do 200% zwrotu z inwestycji (ROI) w ciągu 20 dni i szczyci się tym, że …zebrała to, co najlepsze z biznesu inwestycji pod jednym wirtualnym dachem”.

Wysoki ROI jest ryzykowny

Według pracownika MSC, Jasona Roya, zwrot z inwestycji w wysokości 200 procent w ciągu zaledwie trzech tygodni jest “główną czerwoną flagą wskazującą o oszustwie” Co więcej, regulator ujawnił, że firma nie była zarejestrowana w Manitobie jako podmiot uprawniony do handlu umowami inwestycyjnymi. Władze holenderskie również przyznały, że CrypTrade24 nie był nigdy zarejestrowany w ich kraju.

“Widziałem, jak wiele firm handlu zagranicznego używa fikcyjnych adresów, w tym nawet parkingu Winnipeg. Inwestorzy nie mogą polegać na wyglądzie strony internetowej, aby określić, czy jest ona legalna, i nie mogą polegać na tym, jak miła jest osoba po drugiej stronie telefonu. Inwestorzy muszą się upewnić, że osoba, z którą mają do czynienia, jest odpowiednio zarejestrowaną firmą. Jest to najważniejszy sposób ochrony przed oszustwami inwestycyjnymi”.

– powiedział Roy.

CrypTrade24

  • STRONA: www.cryptrade24.com
  • EMAIL: support@cryptrade24.com

OFICJALNE OSTRZEŻENIE MSC

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.