KuCoin ostrzega przed stroną phishingową | Ostrzeżenie | CrypS.

KuCoin ostrzega przed stroną phishingową

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

KuCoin Group ostrzegła swoich użytkowników przed stroną internetową podszywającą się pod platformę KuCoin. Giełda poinformowała, że www.kucoin-exchange.net jest fałszywą domeną i nie ma żadnych powiązań z KuCoin Group.

KuCoin w swoim ostrzeżeniu, stwierdził, że nie ma żadnego związku z osobą lub grupą stojącą za tą domeną. Poradził również swoim użytkownikom, aby ostrożnie podchodzili do otwierania linków, których domeny są podobne do tych oficjalnych. Giełda szczególną uwagę zwróciła na linki udostępniane na platformach społecznościowych oraz komunikacyjnych.

Zaleceniem giełdy jest stworzenie w przeglądarce zakładek do oficjalnych adresów internetowych. W przypadku odwiedzenia podejrzanych domen, KuCoin zaleca zmianę hasła do swojego konta.

Co to jest phishing?

Phishing to forma cyberprzestępczości, w której strona internetowa podszywa się pod dostawcę usług internetowych, aby uzyskać dostęp do danych użytkowników. Ofiara najczęściej otrzymuje wiadomość np. e-mail, która zachęca do zalogowania się np. do giełdy lub banku, z jakiegoś pilnego powodu.

Oszuści najczęściej podają się za firmy świadczące usługi finansowe. Wraz z rozwojem branży kryptowalut, ataki phishingowe coraz częściej celują właśnie w użytkowników cyfrowych aktywów.

W ostatnich miesiącach liczba tego rodzaju ataków gwałtownie wzrosła. Cyberprzestępcy starają się wykorzystać zarówno niepewność ekonomiczną, jak i zależność od internetowej technologii swoich potencjalnych ofiar podczas trwającej pandemii Covid-19.

Czym jest KuCoin?

KuCoin to globalna giełda, uruchomiona trzy lata temu. Jest jedną z największych tego typu platform na świecie i posiada ponad pięć milionów użytkowników, z prawie wszystkich krajów świata.

Według niektórych źródeł, 25 procent posiadaczy kryptowalut zakupiło je właśnie na KuCoinie. Giełda oferuje swoim użytkownikom transakcje spot i futures, a także zakup kryptowalut za pomocą walut fiat.

KuChain rozwija również swój blockchain, KuChain, z zamiarem stworzenia ekosystemu DeFi.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.