KuCoin ostrzega przed stroną phishingową | Ostrzeżenie | CrypS.

KuCoin ostrzega przed stroną phishingową

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

KuCoin Group ostrzegła swoich użytkowników przed stroną internetową podszywającą się pod platformę KuCoin. Giełda poinformowała, że www.kucoin-exchange.net jest fałszywą domeną i nie ma żadnych powiązań z KuCoin Group.

KuCoin w swoim ostrzeżeniu, stwierdził, że nie ma żadnego związku z osobą lub grupą stojącą za tą domeną. Poradził również swoim użytkownikom, aby ostrożnie podchodzili do otwierania linków, których domeny są podobne do tych oficjalnych. Giełda szczególną uwagę zwróciła na linki udostępniane na platformach społecznościowych oraz komunikacyjnych.

Zaleceniem giełdy jest stworzenie w przeglądarce zakładek do oficjalnych adresów internetowych. W przypadku odwiedzenia podejrzanych domen, KuCoin zaleca zmianę hasła do swojego konta.

Co to jest phishing?

Phishing to forma cyberprzestępczości, w której strona internetowa podszywa się pod dostawcę usług internetowych, aby uzyskać dostęp do danych użytkowników. Ofiara najczęściej otrzymuje wiadomość np. e-mail, która zachęca do zalogowania się np. do giełdy lub banku, z jakiegoś pilnego powodu.

Oszuści najczęściej podają się za firmy świadczące usługi finansowe. Wraz z rozwojem branży kryptowalut, ataki phishingowe coraz częściej celują właśnie w użytkowników cyfrowych aktywów.

W ostatnich miesiącach liczba tego rodzaju ataków gwałtownie wzrosła. Cyberprzestępcy starają się wykorzystać zarówno niepewność ekonomiczną, jak i zależność od internetowej technologii swoich potencjalnych ofiar podczas trwającej pandemii Covid-19.

Czym jest KuCoin?

KuCoin to globalna giełda, uruchomiona trzy lata temu. Jest jedną z największych tego typu platform na świecie i posiada ponad pięć milionów użytkowników, z prawie wszystkich krajów świata.

Według niektórych źródeł, 25 procent posiadaczy kryptowalut zakupiło je właśnie na KuCoinie. Giełda oferuje swoim użytkownikom transakcje spot i futures, a także zakup kryptowalut za pomocą walut fiat.

KuChain rozwija również swój blockchain, KuChain, z zamiarem stworzenia ekosystemu DeFi.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz