KuCoin ostrzega przed fałszywą stroną zachęcającą do wpłacania kryptowalut | Ostrzeżenie | CrypS.

KuCoin ostrzega przed fałszywą stroną zachęcającą do wpłacania kryptowalut

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Giełda KuCoin wystosowała ostrzeżenie do swoich użytkowników, w którym ostrzega przed stroną internetową wykorzystującą markę KuCoin, aby wyłudzać dane do giełdowych kont i kryptowaluty.

Zgodnie z informacją opublikowaną w dniu 19 sierpnia, strona zachęca inwestorów do deponowania aktywów cyfrowych.

Giełda oświadczyła także, że adres „https://c.yrsm.net/app.php/MzI1” nie ma żadnego związku z KuCoin Group i nie jest upoważniony do używania jej znaku towarowego lub innej własności intelektualnej.

Przypominając użytkownikom o szczególnej ostrożności w przypadku tego typu oszustw, KuCoin oświadczył, że nie organizuje żadnych działań poza oficjalnymi platformami (kucoin.com i kucoin.io) bez oficjalnego powiadomienia:

„W żadnym wypadku […] nie prosimy użytkowników o ujawnienie adresów depozytów i nie instruujemy użytkowników, aby przenieśli cyfrowe aktywa pod wskazany adres”.

Użytkownicy, którzy wysłali cyfrowe aktywa na adres znajdujący się na fałszywej stronie, są zobowiązani do jak najszybszego poinformowania o tym policji lub odpowiedniego organu w celu odzyskania poniesionych strat.

Oszustwa, w ramach których przestępcy podszywają się pod osoby lub instytucje w celu wyłudzenia środków, stały się w ostatnim czasie dosyć popularne.

Jednym z najgłośniejszych tego typu spraw, był hack twittera z zeszłego miesiąca. Hakerzy zdobyli dostęp do profili znanych osobistości tj. Elon Musk czy Joe Biden i umieścili na nich posty zachęcające nieświadome osoby do wysłania swoich Bitcoinów.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA KUCOIN

ADRES FAŁSZYWEJ STRONY: https://c.yrsm.net/app.php/MzI1

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.