KuCoin ostrzega przed fałszywą stroną zachęcającą do wpłacania kryptowalut | Ostrzeżenie | CrypS.

KuCoin ostrzega przed fałszywą stroną zachęcającą do wpłacania kryptowalut

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Giełda KuCoin wystosowała ostrzeżenie do swoich użytkowników, w którym ostrzega przed stroną internetową wykorzystującą markę KuCoin, aby wyłudzać dane do giełdowych kont i kryptowaluty.

Zgodnie z informacją opublikowaną w dniu 19 sierpnia, strona zachęca inwestorów do deponowania aktywów cyfrowych.

Giełda oświadczyła także, że adres „https://c.yrsm.net/app.php/MzI1” nie ma żadnego związku z KuCoin Group i nie jest upoważniony do używania jej znaku towarowego lub innej własności intelektualnej.

Przypominając użytkownikom o szczególnej ostrożności w przypadku tego typu oszustw, KuCoin oświadczył, że nie organizuje żadnych działań poza oficjalnymi platformami (kucoin.com i kucoin.io) bez oficjalnego powiadomienia:

„W żadnym wypadku […] nie prosimy użytkowników o ujawnienie adresów depozytów i nie instruujemy użytkowników, aby przenieśli cyfrowe aktywa pod wskazany adres”.

Użytkownicy, którzy wysłali cyfrowe aktywa na adres znajdujący się na fałszywej stronie, są zobowiązani do jak najszybszego poinformowania o tym policji lub odpowiedniego organu w celu odzyskania poniesionych strat.

Oszustwa, w ramach których przestępcy podszywają się pod osoby lub instytucje w celu wyłudzenia środków, stały się w ostatnim czasie dosyć popularne.

Jednym z najgłośniejszych tego typu spraw, był hack twittera z zeszłego miesiąca. Hakerzy zdobyli dostęp do profili znanych osobistości tj. Elon Musk czy Joe Biden i umieścili na nich posty zachęcające nieświadome osoby do wysłania swoich Bitcoinów.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA KUCOIN

ADRES FAŁSZYWEJ STRONY: https://c.yrsm.net/app.php/MzI1

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz