Kontynuacja phishing scamu do użytkowników Exodus | Ostrzeżenie | CrypS.

Kontynuacja phishing scamu do użytkowników Exodus

Konrad Juszczyk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Użytkownicy portfeli Exodus nadal otrzmują maile z niepokojącą treścią. Mówią one o włamie na platformę, upraszając o zmianę haseł i podążanie za instrukcjami. Nie dajcie się nabrać, jest to phishing scam, czyli oszustwo polegające na podszywaniu się pod daną organizację lub osobę, dlatego zawsze sprawdzajcie dwukrotnie wiarygodność otrzymywanych maili. Samo oszustwo trwa od lutego lub jeszcze wcześniej po wycieku danych firmy.

Przypominamy, że jedyny prawdziwy mail do obsługi klienta w Exodus to „support@exodus.io”, a sama firma na swojej stronie podkreśla, że personel firmy NIGDY nie poprosi o podanie poufnych informacji, w tym haseł, 12-wyrazowych fraz lub kluczy prywatnych. 

Dear customer, We regret to inform you that we have experienced a security breach affecting approximately 94.000 of our customers, and that the wallet associated with your e-mail address is within those affected by the breach. Namely, on Monday, March 8th, our forensics team have found a several of the admin servers to be infected with malware. At this moment, it’s technically impossible to conclusively assess the severity, and the scope of the data breach. Due to these circumstances, we must assume that your cryptocurrency assets are at the risk of being stolen. If you’re receiving this e-mail, it’s because you’ve been affected by the breach. To protect your assets, please update your 12-Word Phrase and follow the instructions to set up a new PIN for your wallet. Sincerely, Support Team. – Wiadomość od oszustów podszywających się pod Exodus 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.