KNF ostrzega przed firmami BTCDuke oraz Tygrysia Maska | Ostrzeżenie | CrypS.

KNF ostrzega przed firmami BTCDuke oraz Tygrysia Maska

Marek Lesiuk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na publikowaną przez siebie listę ostrzeżeń firmy BTCDuke sp. z.o.o. oraz Tygrysia Maska sp. z.o.o. – obydwie z Torunia.

BTCDuke to giełda kryptowalut, przedstawiająca się jako zdecentralizowana (mieści się pod adresem btcduke.com). Z kolei Tygrysia Maska przedstawia się na swojej stronie jako producent ochronnego sprzętu medycznego; co ciekawe jednak – w KRS figuruje jako hurtownik elektroniki i urządzeń telekomunikacyjnych.

Obydwie wyżej wymienione firmy, zdaniem organu, dopuściły się złamania artykułu 150 Ustawy o usługach płatniczych, który penalizuje nieuprawnioną działalność w dziedzinie emisji pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług płatniczych.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z tegoż artykułu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Jak wyjaśnia na swojej stronie Urząd Komisji, zgodnie z prawem podaje on do publicznej wiadomości kierowane przez siebie wnioski i zawiadomienia do organów ścigania w przypadku stwierdzenia łamiącej prawo działalności w sferach finansów oraz pokrewnych.

Pełna lista ostrzeżeń znajduje się na stronie KNF.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.