KNF ostrzega przed firmami BTCDuke oraz Tygrysia Maska | Ostrzeżenie | CrypS.

KNF ostrzega przed firmami BTCDuke oraz Tygrysia Maska

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na publikowaną przez siebie listę ostrzeżeń firmy BTCDuke sp. z.o.o. oraz Tygrysia Maska sp. z.o.o. – obydwie z Torunia.

BTCDuke to giełda kryptowalut, przedstawiająca się jako zdecentralizowana (mieści się pod adresem btcduke.com). Z kolei Tygrysia Maska przedstawia się na swojej stronie jako producent ochronnego sprzętu medycznego; co ciekawe jednak – w KRS figuruje jako hurtownik elektroniki i urządzeń telekomunikacyjnych.

Obydwie wyżej wymienione firmy, zdaniem organu, dopuściły się złamania artykułu 150 Ustawy o usługach płatniczych, który penalizuje nieuprawnioną działalność w dziedzinie emisji pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług płatniczych.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z tegoż artykułu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Jak wyjaśnia na swojej stronie Urząd Komisji, zgodnie z prawem podaje on do publicznej wiadomości kierowane przez siebie wnioski i zawiadomienia do organów ścigania w przypadku stwierdzenia łamiącej prawo działalności w sferach finansów oraz pokrewnych.

Pełna lista ostrzeżeń znajduje się na stronie KNF.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.