KNF ostrzega przed firmami BTCDuke oraz Tygrysia Maska | Ostrzeżenie | CrypS.

KNF ostrzega przed firmami BTCDuke oraz Tygrysia Maska

Marek Lesiuk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na publikowaną przez siebie listę ostrzeżeń firmy BTCDuke sp. z.o.o. oraz Tygrysia Maska sp. z.o.o. – obydwie z Torunia.

BTCDuke to giełda kryptowalut, przedstawiająca się jako zdecentralizowana (mieści się pod adresem btcduke.com). Z kolei Tygrysia Maska przedstawia się na swojej stronie jako producent ochronnego sprzętu medycznego; co ciekawe jednak – w KRS figuruje jako hurtownik elektroniki i urządzeń telekomunikacyjnych.

Obydwie wyżej wymienione firmy, zdaniem organu, dopuściły się złamania artykułu 150 Ustawy o usługach płatniczych, który penalizuje nieuprawnioną działalność w dziedzinie emisji pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług płatniczych.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z tegoż artykułu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Jak wyjaśnia na swojej stronie Urząd Komisji, zgodnie z prawem podaje on do publicznej wiadomości kierowane przez siebie wnioski i zawiadomienia do organów ścigania w przypadku stwierdzenia łamiącej prawo działalności w sferach finansów oraz pokrewnych.

Pełna lista ostrzeżeń znajduje się na stronie KNF.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz