Kenijskie banki ostrzegają klientów przed handlem kryptowalutami | Ostrzeżenie | CrypS.

Kenijskie banki ostrzegają klientów przed handlem kryptowalutami

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Kenijskie banki zaczęły wysyłać ostrzeżenia do swoich klientów zaangażowanych w handel kryptowalutami, aby uważali na związane z tym ryzyko. Ostrzeżenia te zostały podobno wysłane do klientów, którzy „użyli swoich kart kredytowych i debetowych do zakupu kryptowalut na giełdach kryptowalutowych.”

Według raportu lokalnych mediów, jeden z banków, NCBA Bank Kenya, doradza swoim klientom, aby „nie kupowali, nie trzymali ani nie handlowali wirtualnymi walutami”. NCBA Bank napisał w ostrzeżeniu:

Zgodnie z okólnikiem Centralnego Banku Kenii (CBK) nr 14 z 2015 r., waluty wirtualne, takie jak Bitcoin, nie są prawnym środkiem płatniczym w Kenii. W związku z tym nie istnieje żadna ochrona dla Ciebie jako naszego klienta w przypadku, gdy platforma przechowująca lub handlująca kryptowalutami zawiedzie lub zakończy działalność.

W całym ostrzeżeniu przesłanym pocztą elektroniczną, NCBA Bank powtarza typowe argumenty, które są używane przez banki centralne, gdy próbują zdyskredytować cyfrowe waluty. Przykładowo, NCBA Bank twierdzi, że „transakcje w walutach wirtualnych są w dużej mierze niemożliwe do śledzenia, co czyni je podatnymi na nadużycia ze strony przestępców.”

Ponadto bank ostrzega również, że kryptowaluty są przedmiotem obrotu na platformach giełdowych, które „nie są odpowiednio regulowane” i że konsumenci ryzykują utratę wszystkich swoich funduszy w „przypadku, gdy te giełdy upadną lub zamkną działalność”. Podczas gdy klienci NCBA Bank nadal mogą wchodzić interakcję z giełdami, bank nie „zaleca krypto transakcji”.

Pomimo ostrzeżenia, handel kryptowalutami w Kenii kwitnie. Według niektórych raportów, kraj ten posiada drugi co do wielkości wolumen handlu peer-to-peer na kontynencie.

LINK DO RAPORTU

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz